Искать


 

П'ятница, 10 Березень 2017 13:27

Розслідування нещасного випадку, який стався під час прямування з роботи на транспортному засобі, що належить підприємству

Оцените материал
(0 голосов)

Розслідування нещасного випадку, який стався під час прямування з роботи на транспортному засобі, що належить підприємству

    Згідно п.7 Порядку, розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме – обмеженої в часі події або раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків та призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності переведення його на іншу (легшу) роботу не менш як на один робочий день.

   Обставини, за яких нещасний випадок визнається або не визнається пов’язаним з виробництвом, зазначені у п.15 і п.16 Порядку.

    Зокрема згідно з вимогами п.15 Порядку, визнаються пов’язаними з виробництвом нещасні випадки що сталися з працівниками під час:

- проїзду на роботу чи до роботи на транспортному засобі, що належить підприємству, або іншому транспортному засобі, наданому роботодавцем відповідно до укладеного договору;

- прямування до об’єкта (між об’єктами) обслуговування та затвердженим маршрутом або до будь-якого об’єкта за дорученням роботодавця.

    Часового обмеження щодо перебування працівника у дорозі Порядком не передбачено.

    Разом з цим, у п.5 Порядку зазначено, що нещасні випадкі, які сталися з працівниками під час прямування на роботу чи з роботи пішки, на громадському, власному або іншому транспорті, що не належить підприємству і не використовується в інтересах підприємства, проводяться згідно з порядком розслідування нещасних випадків невиробничого характеру.

    У разі коли водій скоїв злочин, то нещасний випадок не буде пов’язаний із виробництвом.

    Рішення щодо пасажирів, які слідували у цьому транспорті, також приймається на підставі рвшення органів, які в установленому порядку проводять розслідування. Якщо протягом місяця з моменту нещасного випадку такі висновки не надійшли роботодавцю, комісія має право приймати самостійне рішення.

 

Прочитано 307 раз Последнее изменение П'ятница, 10 Березень 2017 13:34
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация