Искать


 

Четвер, 02 Березень 2017 13:17

Фахівці ГУ Держпарці провели ряд заходів щодо безпечного користування газовими приладами

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпарці провели ряд заходів щодо безпечного користування газовими приладами

    З 22 лютого по 01 березня 2017р. фахівцями відділу державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області проведено семінари-наради щодо безпечного користування газовими приладами та виконання робіт підвищеної небезпеки.

    Зокрема, інспектором відділу спільно з представником з Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України у Старобільському районі проведено семінар-нараду з колективом Сватівської ЗОШ № 1.

    На початку заходу інспектор відділу розповів присутнім про Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затверджений Кабінетом Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1232, та нагадав за основні пункти Порядку. Продовжуючи тему розслідування нещасних випадків, страховий експерт з охорони праці відділу профілактики виробничого травматизму виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України у Старобільському районі доповів присутнім про стан виробничого травматизму за 2016 рік та навів деякі приклади нещасних випадків.

    Та основна частина заходу була присвячена профілактиці нещасних випадків, пов’язаних із використанням газових приладів. Інспектор ГУ Держпраці зосередив увагу присутніх на ризиках виникнення нещасних випадків, пов'язаних із втручанням в систему газопостачання, самовільною установкою і підключенням газових приладів, неправильним користуванням газовими приладами, порушенням правил безпеки при експлуатації газових приладів, відсутністю тяги в димових та вентиляційних каналах. Також присутнім була надана інформація з вимог безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків.  

    За ініціативи інспектора відділу було проведено практичні заняття з працівниками установи щодо безпечного поводження з газовим обладнанням. Після цього присутнім були наведені приклади, та роз’яснення щодо локалізації аварійних ситуацій при використанні газу, та надання первинної медичної допомоги при отруєнні чадним газом або втраті свідомості у зв’язку з великою кількістю вуглекислого газу в приміщенні.

    Окрім проведення цієї та інших подібних нарад, протягом звітного періоду інспектори відділу державного нагляду в газовому комплексі прийняли участь у засіданні комісії з перевірки знань ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання АЗОТ» з питання «Правила безпеки систем газопостачання НПАОП 0.00-1.76-15». Під час роботи комісії було перевірено знання п’ятнадцяти робітників підприємства. За результатами заходу всі учасники пройшли перевірку знань, на високому рівні.

    Фахівцями відділу державного нагляду в газовому комплексі під час проведення превентивних заходів з охорони праці надаються консультації з різноманітних питань, пов’язаних із безпекою використання газових приладів як на виробництві, так і в побуті. Під час проведення подібних заходів, їх учасники підвищують рівень знань з питань безпечного користування газовими приладами, як наслідок знижується ризик виникнення нещасних випадків.

 

Прочитано 409 раз Последнее изменение Четвер, 02 Березень 2017 13:21
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация