Искать


 

Середа, 01 Березень 2017 06:21

ГУ Держпраці інформує щодо порядку доступу до публічної інформації

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує щодо порядку доступу до публічної інформації

    Наразі в Україні стандарти відкритості і прозорості в роботі органів державної влади змінюються відповідно до європейських. Важливим кроком на цьому шляху стало підписання Закону України «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента України від 05 травня 2011 року № 547 „ Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації ”, постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року № 583 „ Питання виконання Закону України „ Про доступ до публічної інформації ” в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органах виконавчої влади ” , Порядку складання, подання та розгляду запитів на отримання публічної інформації, розпорядником якої є Державна служба України з питань праці та ії територіальні органи, затвердженого Наказом Міністерства соціальної політики України від 16 листопада 2016року № 1338.

    Зазначені нормативно-правові акти покликані забезпечити реалізацію конституційного права громадян вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.

    В Головному управлінні Держпраці у Луганській області відповідальним за опрацювання, систематизацію, аналіз та контроль щодо задоволення запитів на інформацію, визначено сектор звернення громадян та доступу до публічно інформації. Надання публічної інформації ГУ Держпраці у Луганській області здійснюється у відповідь на інформаційний запит.

    Згідно із законом, публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

    Запит на отримання публічної інформації подається фізичною або юридичною особою, об'єднаннями громадян без статусу юридичної особи, крім суб’єктів владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, в усній або письмовій формі під час особистого прийому або шляхом надсилання поштою, електронною поштою, телефаксом чи телефоном.

    Запит може бути індивідуальним або колективним. Письмовий запит подається в довільній формі. Запит повинен містити настпуну інформацію:

   - прізвище, ім'я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є;

   - загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;

   - підпис і дату (за умови подання письмового запиту).

    Для подання письмового запиту запитувач може використати форму запиту, яка розміщена на офіційному веб-сайті ГУ Держпраці (www.lg.dsp.gov.ua) в розділі «Доступ до публічної інформації», або отримати її за адресою: 93100, м. Лисичанськ, вул. Маліновського, 1А, в робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку (з понеділка по четвер з 08.00 до 12.00 та з 12.45 до 17.00, у п’ятницю – з 08.00 до 12.00 та з 13.00 до 16.00).

    Рішення, дії чи бездіяльність працівників Держпраці та її територіальних органів з питань доступу до публічної інформації можуть бути оскаржені відповідно до Закону України  «Про доступ до публічної інформації».

 

Прочитано 462 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация