Искать


 

Понеділок, 27 Лютий 2017 14:34

ГУ Держпраці інформує щодо виконання ст. 11 ЗУ «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує щодо виконання ст. 11 ЗУ «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»

   Згідно зі ст. 11 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» відділом експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг ГУ Держпраці у Луганській області проводиться аналіз нещасних випадків на виробництві щодо заподіяння шкоди здоров’ю людей внаслідок споживання (користування) нехарчової продукції та ймовірності виникнення ризику, що може становити продукція, а саме – засобів індивідуального захисту, обладнання, що працює під тиском, простих посудин високого тиску, ліфтів та іншої продукції відповідно до сфер відповідальності Головного управління.

   Доводимо до відома керівників підприємств, що в Актах проведення розслідування нещасного випадку за формою Н-5 у розділі 2 «Характеристика підприємства, об’єкта, дільниці та місця де стався нещасний випадок» комісією з розслідування нещасного випадку повинно бути вказано опис засобів індивідуального захисту потерпілих, зазначати їх відповідність встановленим вимогам, як це вимагає Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1232.

   За результатами проведеного моніторингу нещасних випадків на виробництві фахівцями Головного управління був підготовлений лист від 01.02.2017 р. №01-15/336 до начальників управлінь та відділів із роз’ясненнями щодо вимог державного ринкового нагляду, а саме:

   1. Протягом доби надавати до відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг інформацію про нещасні випадки під час використання або експлуатації вищевказаної продукції;

   2. Зобов’язати власників надавати до відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг інформацію про назву продукції, її артикул, найменування виробника, її розповсюджувача (постачальника), наявність декларації відповідності продукції у випадках настання нещасних випадків під час її використання або експлуатації;

   3. Посилити контроль за повнотою складання розділу 2 Акту проведення розслідування нещасного випадку за формою Н-5.

   Звертаемо Вашу увагу, що для виконання функцій державного ринкового нагляду та підвищення якості проведення розслідувань нещасних випадків, у тому числі випадків загального травматизму, керівникам підприємств необхідно надавати до відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг інформацію про назву продукції, її артикул, найменування виробника, її розповсюджувача (постачальника), наявність декларації відповідності продукції у випадках настання нещасних випадків під час її використання або експлуатації.

   Виконання функцій державного ринкового нагляду сприятиме уникненню ризиків, які може становити продукція суспільним інтересам, життю та здоров’ю користувача.

 

Прочитано 451 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация