Искать


 

Середа, 22 Лютий 2017 08:02

Інспектори ГУ Держпраці провели ряд семінарів та прийняли участь в перевірці знань з охорони праці

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці провели ряд семінарів та прийняли участь в перевірці знань з охорони праці

    Протягом тижня – з 16 по 22 лютого 2017р. інспекторами відділу державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області проведено ряд превентивних заходів.

    Зокрема, в установах та організаціях м. Сватове, смт. Мілове та селищах Марківського району проведено семінари на такі теми, як «Аналіз нещасних випадків при використанні газу на виробництві та в побуті», «Безпечна експлуатація об’єктів систем газопостачання» і «Безпека при використанні газу на виробництві та в побуті».

    Наприклад, остання тема обговорювалась 21 лютого під час семінару у Луганській дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта ЦПЗ № 6" (м.Сватове). Інспектором ГУ Держпраці було зазначено, що «в опалювальний осінньо-зимовий період підвищюється ризик виникнення нещасних випадків, пов'язаних з використання природного газу на виробництві та в побуті. Особливо це пов'язано із втручанням в систему газопостачання, самовільною установкою і підключенням газових приладів, неправильним користуванням газовими приладами, порушенням правил безпеки при експлуатації газових приладів, відсутністю тяги в димових та вентиляційних каналах».

    Також інспектор зазначив про основні вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків, після чого за його пропозицією було проведено заняття з працівниками щодо безпечного поводження з газовим обладнанням.

    Наприкінці заходу присутнім було наведено були надані роз’яснення щодо локалізації аварійних ситуацій при використанні газу та надання первинної медичної допомоги при отруєнні чадним газом або втраті свідомості у зв’язку з великою кількістю вуглекислого газу в приміщенні.

    Окрім проведення семінарів, інспектор відділу на минулому тижні прийняв участь у засіданні комісії з перевірки знань інженерно-технічних працівників ПАТ «Луганськгаз» з питань охорони праці, а саме :

- Правила охорони праці на автомобільному транспорті НПАОП 0.00-1.62-12, Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями НПАОП 0.00-1.71-13, Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів НПАОП 40.1-1.21-98, інші Правила;

- Державні будівельників норм ДБН В.2.5.-20-2001;

- Типова інструкція з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт НПАОП 0.00-5.11-85.

    Під час роботи комісії було перевірено знання дев’ятьох інженерно-технічних робітників підприємства. За результатами заходу вісім чоловік пройшли перевірку знань, одного робітника визнано таким, що не знає вимоги законодавчих актів з охорони праці.

    Фахівцями відділу державного нагляду в газовому комплексі під час проведення заходу надано консультації з питань охорони праці та промислової безпеки (виконання робіт підвищеної небезпеки, правила безпеки систем газопостачання). Під час проведення превентивних заходів підвищується рівень знань з питань безпечного користування газовими приладами, як наслідок знижується кількість нещасних випадків на виробництві та у побуті.

 

Прочитано 502 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация