Искать


 

Понеділок, 20 Лютий 2017 16:16

На підприємствах області проведено ряд лекцій щодо атестації робочих місць

Оцените материал
(4 голосов)

На підприємствах області проведено ряд лекцій щодо атестації робочих місць

    Протягом минулого тижня – з 13 по 17 лютого 2017р. головними державними інспекторами відділу експертизи умов праці Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області було проведено ряд превентивних заходів щодо атестації робочих місць на підприємствах області.

   Зокрема, проведено лекції на зазначену тему на наступних підприємствах: ТОВ «Екотех», ВП «Шахта ім. Д.Ф.Мельникова», ПАТ «Лисичанськвугілля», ВП «Шахта ім. В.Г.Капустіна», ПАТ «Лисичанськвугілля», ВП «Шахта «Тошківська» ДП «Первомайськвугілля», КП ЖЕК №1 та ВП «Автобаза» ПАТ «Лисичанськвугілля». Слухачам лекцій під час заходів було надано відповіді на наступні питання:

   1. Що таке атестація робочих місць?

   Атестація робочих місць на умови праці — це комплексна оцінка всіх факторів виробничого середовища і трудового процесу на предмет наявності шкідливих і небезпечних факторів.

   2.Кому потрібна атестація робочих місць?

   По-перше, керівнику, оскільки відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації робочих місць покладається саме на керівника підприємства.

   По-друге, працівнику, тому що атестація робочих місць є правовою підставою надання на підприємстві компенсацій та гарантій для працівників із шкідливими і небезпечними умовами праці.

   3. Як з’ясувати, чи потрібно проводити атестацію?

   Законодавством передбачено обов’язок роботодавця щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці у випадку застосування на підприємстві технологічного процесу та використання обладнання, сировини, матеріалів, що є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів.

   4.  Кому і за що нараховуються і виплачуються пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці?

   Зігдно законодавства встановлено перелік професій з небезпечними або шкідливими умовами праці. Зокрема, такий перелік міститься у списках виробництв, професій та посад, що дають право на пільги при отриманні пенсії за віком; переліки робіт, на яких встановлюється підвищена оплата праці; список виробництв, робіт, професій та посад, робота на яких дає право на додаткову відпустку; перелік, що містить назви хімічних речовин, при роботі з якими рекомендується видавати молоко, або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, спеціальним одягом і взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

   Також присутнім було нагадано про відповідальність керівників за непроведення атестації робочих місць. Зазначимо, атестація робочих місць є обов’язковою лише за наявності шкідливих та небезпечних умов. У всіх інших випадках це право роботодавця, а не обов’язок. Однак проводити атестацію рекомендовано в будь-якому випадку.

   Проведення цих лекцій було актуально саме на зазначених підприємствах, адже усі вони мають робочі місця, які потребують атестації за умовами праці. Під час лекцій їх учасники не тільки доповнили свої знання, а ще й отримали необхідні відповіді від фахівців ГУ Держпраці стосовно тем лекцій.

 

Прочитано 679 раз Последнее изменение Понеділок, 20 Лютий 2017 14:16
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация