Искать


 

П'ятница, 17 Лютий 2017 11:56

Фахівці ГУ Держпраці організували круглий стіл у ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ»

Оцените материал
(2 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці організували круглий стіл у ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ»

    На підприємствах, які піднаглядні відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області продовжується активна робота щодо проведення превентивних заходів з охорони праці. Наприклад, нещодавно, інспекторами відділу разом із інспектором відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг ГУ Держпраці було організовано проведення круглого столу на ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ».

    Під час заходу, у якому взяли участь інженерно-технічні працівники підприємства та представник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Сєвєродонецьку Луганської області (далі ФССНВ) було розглянуто наступні питання:

- стан виробничого травматизму на піднаглядових підприємствах, у тому разі на ПРАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ»;

- вирішення питань про застосування засобів індивідуального захисту при проведенні загальних розслідувань нещасних випадків комісією підприємств за участю представників ФССНВ;

- вплив застосування засобів індивідуального захисту на причини та наслідки нещасних випадків на прикладі спеціального розслідування нещасного випадку на ТОВ «Перше хімічне об’єднання»;

- вимоги до рівня безпеки засобів індивідуального захисту;

- забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту на ПРАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ»;

- прийняття спільного рішення про впровадження більш ретельних заходів по контролю за забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту згідно вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

    При обговорюванні стану виробничого травматизму на ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ» було відмічено, що вже у 2017 році стався нещасний випадок зі слюсарем – ремонтником. Під час виконання робіт по підготовці трубопроводу води до зварювальних робіт,при зрізанні нижнього сегменту кільця в незручному положенні, не втримав у руках шліфмашинку, яку відкинуло йому в обличчя та абразивним кругом, що інерційно обертався , був розрізаний захисний щиток, гострими частинами якого було спричинено травму обличчя.

    На підприємство ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ» заступник начальника відділу державного нагляду в хімічній промисловості звернулася з рекомендаціями. Було ініційовано питання про необхідність висвітлення у матеріалах загального розслідування нещасних випадків відповідності засобів індивідуального захисту вимогам Технологічного регламенту.

    Вказані рекомендації підтримав представник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Сєвєродонецьку Луганської області завідувач сектором виробничого травматизму та впровадження інформаційних технологій.

    Зі свого боку, представник відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг довела до відома учасників круглого столу вимоги до рівня безпеки ЗІЗ, проведення процедури оцінки відповідності, правила маркування Національним знаком відповідності та введення їх в обіг, які визначає Технічний регламент засобів індивідуального захисту, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 р. №761, а також про відповідальність за порушення законодавства в сфері державного ринкового нагляду.

    Після обговорення зазначених питань учасниками круглого столу було прийнято наступні рішення:

- керівництву ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ» звернути увагу на обов’язкові вимоги до рівня безпеки ЗІЗ, а саме наявність декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2008 р. №761 та маркування Національним знаком відповідності кожної одиниці ЗІЗ;

- за проханням ПРАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ» надати роз’яснення щодо проведення процедури оцінки відповідності при виробництві ЗІЗ для власних потреб підприємствата щодо необхідності внесення інформації про ЗІЗ потерпілих в Актах проведення розслідування нещасного випадку за формою Н-5;

- рекомендовано ПРАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ» в Актах проведення розслідування нещасного випадку за формою Н-5 у розділі 2 «Характеристика підприємства, об’єкта, дільниці та місця, де стався нещасний випадок» комісією з розслідування нещасного випадку вносити інформацію про наявність засобів індивідуального захисту у потерпілих, необхідних їм за нормами, зазначати їх відповідність встановленим вимогам безпеки, для проведення моніторингу стану ЗІЗ та прийняття до виробників та постачальників заходів реагування з боку держаного ринкового нагляду;

- дотримуватися своєчасного проведення: інструктажів з охорони праці по інструкціям з експлуатації ЗІЗ, навчання персоналу, залученого до виконання робіт з підвищеною небезпекою із застосуванням ЗІЗ, моніторингу за станом колективного захисту працівників.

    Подібні заходи мають вкрай позитивний вплив на охорону праці організацій, в яких вони проходять. Завдяки таким семінарам співробітники підприємств, установ та підприємств області мають змогу обговорити нагальні питання з охорони праці із фахівцями ГУ Держпраці у Луганській області.

Прочитано 428 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация