Искать


 

Четвер, 16 Лютий 2017 09:07

Фахівці ГУ Держпраці провели семінар щодо проведення розслідування та обліку нещасних випадків

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці провели семінар щодо проведення розслідування та обліку нещасних випадків

    Протягом тижня фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області, відділу   державного нагляду в енергетиці, металургії та у машинобудуванні провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області.

   Зокрема, серед інших тем, фахівці відділу обговорювали з представниками підприємств тему «Проведення розслідування та обліку нещасних випадків і аварій на виробництві комісією підприємства». Наприклад, семінар на таку тему разом із інспектором відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму організовано для інженерно-технічного персоналу КСТП «Рубіжнетеплокомуненерго».

   Під час семінару було розглянуто наступні питання:

1.Інформація щодо стану травматизму по Україні, по Луганській області та по галузям промисловості.

2.Сфера дії «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 року №1232.

3.Які нещасні випадки підлягають розслідуванню на підприємстві.

4.Алгоритм дій у разі настання нещасного випадку та проведення розслідування комісією підприємства.

   Розглядаючи ці питання, фахівці ГУ Держпраці оприлюднили статистику нещасних випадків у 2016р. в Україні та Луганській області, розповіли про основні пункти Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків. Було зазначено, що розслідування проводяться у разі виникнення нещасного випадку, а саме – обмеженої в часі події або раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків, внаслідок яких зафіксовано шкоду здоров’ю, що призвело до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності переведення його на іншу (легшу) роботу не менш як на один робочий день, зникнення, а також настання смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків.

   Інспектори відділів надали присутнім наступний алгоритм дій у разі настання нещасного випадку:

- постраждалий або свідок нещасного випадку повинен негайно повідомити керівника робіт, здійснити першу допомогу;

- обов’язки керівника робіт;

- робота з екстреними повідомленнями;

- визначення нещасного випадку, що входить до сфери дії Порядку та підлягає розслідуванню (визначення тяжкості травми);

- робота комісії з розслідування нещасного випадку;

- оформлення актів за формами Н-5 та Н-1;

- затвердження актів роботодавцем;

- розсилка затверджених матеріалів.

   Наприкінці заходу присутні прийняли наступні рішення: керівництву підприємства довести до відома всім посадовим особам та працівникам необхідність дотримання порядку при проведення розслідування та ведення обліку, професійних нещасних випадків захворювань і аварій на виробництві. Керівництву підприємства провести перевірку фахівцями відомчого нагляду дотримання порядку при проведенні розслідування та ведення обліку, професійних нещасних випадків захворювань і аварій на виробництві. Завдяки подібним заходам підвищується рівень охорони праці на підприємствах та безпека праці їх співробітників.

Прочитано 395 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация