Искать


 

Вівторок, 14 Лютий 2017 13:41

Інспектори ГУ Держпраці провели нараду щодо безпеки будівельних майданчиків

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці провели нараду щодо безпеки будівельних майданчиків

    Протягом минулого тижня – з 06 по 10 лютого 2017р., інспектори відділу державного нагляду в будівництві, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області продовжили активне проведення превентивних заходів з охорони праці на підприємствах області.

    Зокрема, було проведено ряд нарад на такі теми, як «Правила будови і безпечної експлуатації ліфтів», «Дотримання вимог безпеки праці під час організації та виконання електромонтажних робіт», «Організації безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» і «Дотримання вимог безпеки праці під час організації та виконання робіт в зимовий період».

    Нарада на останню тему пройшла у ТОВ «Азотбуд» (м. Сєвєродонецьк). Під час заходу інспектори ГУ Держпраці акцентували увагу присутніх на такому аспекті підготовки будівельних робіт, як безпека організації будівельного майданчика. Увага присутніх була звернута на такі аспекти підготовки будівельного майданчика до роботи:

- будівельний майданчик повинен бути розміщений в межах, відведених під забудову. У разі потреби на час будівництва використовується додаткова територія, відведення якої узгоджується з її власником;

- огорожа майданчика повинна забезпечити безпеку осіб, що рухаються;

- у період підготовки будівельний майданчик звільняють від всіх будівель, споруд, дерев, які заважають будівельним роботам;

- необхідні також першочергові роботи з плануванню території для забезпечення своєчасного стоку зливових вод;

- для розміщення і обслуговування будівельних бригад влаштовується необхідна кількість споруд, в першу чергу, використовуючи існуючі будівлі, а потім пересувні побутові споруди.

    Присутні обговорили небезпечні фактори, які можуть бути на будівельних майданчиках. Зокрема, було зазначено, що на будівельному майданчику основними небезпечними зонами є:

- місця неізольованих струмопровідних частин;
- необгороджені перепади по висоті вище 1,3 м і більше;
- місця переміщення машин і обладнання, їх елементів і робочих органів;
- місця зберігання шкідливих речовин, які можуть створити концентрації їх у повітрі вище ГДК;   - місця можливого падіння предметів з висоти.

    Та окремо під час заходу було розглянуто особливості створення безпечних умов роботи в зимовий період. Обговорюючи це питання, інспектори ГУ Держпраці зробили акцент на необхідності наступних дій для забезпечення безпеки під час праці на будівельних майданчиках:
1. Під'їзні шляхи і пішохідні доріжки своєчасно очищати від снігу і посипати піском або золою.
2. Місця складування будівельних матеріалів необхідно повністю очищати від снігу і льоду. Інакше штабелі конструкцій при підтаванні можуть обвалитися і викликати НВ.
3. Періодично видаляти крижані бурульки, які утворилися, над входами в будівлі, тротуарами, місцями проходів і проїздів.
4. Щоб уникнути обвалення покрівель від снігового навантаження дахи необхідно очищати від снігу і льоду, заздалегідь захистивши небезпечну зону скидання снігу.
5. Для захисту робітників від несприятливих метеорологічних умов необхідно передбачити приміщення для обігріву працюючих розмірами, визначеними з розрахунку 0,1 м2 на одну людину в найчисленнішій зміні, але не менше 8 м2. Температура повітря в цих приміщеннях повинне бути не нижча за +220с.

    Під час проведення цієї та інших нарад інспекторами відділу на прикладах нещасних випадків, що трапилися на підприємствах розглянуто методи та заходи недопущення подібних випадків на підприємствах. Особлива увага надавалась підготовці до особливості організації та проведення робіт в зимовий період, в умовах снігових заносів, холодної погоди, ожеледиці. Завдяки цьому учасники заходів мали змогу оновити та доповнити свої знання з актуальних для них аспектів безпечного виконання робіт.

Прочитано 480 раз Последнее изменение Вівторок, 14 Лютий 2017 13:48
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация