Искать


 

Вівторок, 14 Лютий 2017 09:40

Інспектор ГУ Держпраці провів нараду в Новоайдарському професійному аграрному ліцеї

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектор ГУ Держпраці провів нараду в Новоайдарському професійному аграрному ліцеї

    Питання охорони праці є актуальними абсолютно для всіх підприємств та установ, незалежно від кількості працівників та складності устаткування, які вони використовують. Особливо важливо приділяти додаткову увагу охороні парці у зимовий період, коли погода дуже часто може негативно впливати на безпеку життєдіяльності та роботи працівників. Зважаючи на це, фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області продовжують активні превентивні заходи з безпеки праці.

    Зокрема, 13 лютого 2017р. інспектор відділу державного нагляду в агропромисловому комплексі, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці організував з працівниками Новоайдарського професійного аграрного ліцею на тему «Охорона праці та безпека життєдіяльності навчального закладу в зимовий період».

    Під час заходу із присутніми обговорювались два питання:

- охорона праці та безпека життєдіяльності навчального закладу в зимовий період;

- способи надання першої долікарської допомоги.                                                    

    Висвітлюючи перше питання, інспектор ГУ Держпраці навів найпоказовіші приклади з аналізу нещасних випадків, що трапилися на підприємствах Луганської області, за 2016 рік та надав присутнім роз’яснення щодо наступних поняття та видів виробничої травми і нещасного випадку. Далі увагу присутніх було акцентовано на профілактики виробничих травм та нещасних випадків:

    «Організаційна робота щодо попередження травматизму та захворювань повинна бути скерована на розробку планів заходів з охорони праці. Перед складанням таких заходів доцільно провести прогнозування виробничого травматизму, професійних захворювань та інших показників з охорони праці.

    Прогнозування показників з охорони праці може бути пошуковим і нормативним. Пошукове прогнозування базується на даній ситуації і визначається станом системи в майбутньому. Нормативне прогнозування ведеться залежно від нормативної оцінки майбутнього стану системи до її дії в даний час.

    Враховуючи ці вимоги, власник або уповноважена ним особа, повинен впроваджувати сучасні засоби техніки безпеки, які запобігають виробничому травматизмові, і забезпечувати санітарно-гігієнічні умови, що запобігають виникненню професійних захворювань працівників» - зазначив інспектор.

    Друге питання присутні обговорили із гостем наради - начальником відділу профілактики виробничого травматизму відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Старобільському районі. Він звернув увагу присутніх, що, вивчаючи нещасні випадки та готуючи заходи щодо боротьби з ними, значну увагу необхідно приділити наданню першої долікар­ської допомоги, яка відіграє важливу роль у процесі подальшого ліку­вання потерпілого і нерідко вирішує подальший стан його здоров'я та розповів про загальні принципи надання першої медичної долікарської допомоги.

    Наприкінці заходу інспектор ГУ Держпраці відповів на питання присутніх, надав інформацію щодо видів відповідальності працівників за порушення вимог з охорони праці та акцентував увагу на порядку застосування різних видів відповідальності до працівників.

 

Прочитано 473 раз Последнее изменение Вівторок, 14 Лютий 2017 09:53
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация