Искать


 

П'ятница, 10 Лютий 2017 13:15

Інспекторам ГУ Держпраці проведено ряд лекцій щодо особливостей оплати праці

Оцените материал
(1 Голосовать)

Інспекторам ГУ Держпраці проведено ряд лекцій щодо особливостей оплати праці

   Інспектори Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області продовжують активні заходи з інформування працівників організацій, установ та підприємств області щодо різноманітних аспектів законодавчого регулювання трудових відносин. Зокрема, велика увага надається питанням щодо нарахування заробітної плати, оплати лікарняних та різних видів відпусток.

   Зокрема, на цьому тижні – 08 і 09 лютого інспектори Управління прочитали лекції у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Ю.А.Стайл» і фізичної особи-підприємця Мартинєнко Еріка Миколайовича (обидва - м. Сєвєродонецьк) на тему «Які доплати включаються до мінімальної заробітної плати». Під час лекцій увагу слухачів було звернуто на те, що відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» у 2017 році встановлено мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі з 01 січня - 3200 гривень; у погодинному розмірі з 01 січня - 19,34 гривні.

   Присутнім було роз’яснено, що якщо працівник виконав місячну норму праці, а нарахована йому зарплата є нижчою від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов’язаний провести доплату до її рівня. В розмір мінімальної заробітної плати включаються надбавки та доплати до тарифних ставок (окладів, посадових окладів) у розмірах, передбачених чинним законодавством, за:

  - суміщення професій (посад);

  - розширення зони обслуговування або збільшення обсягу робіт;

  - виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника;

  - роботу у важких і шкідливих та особливо важких і особливо
шкідливих умовах праці;

  - інтенсивність праці;

  - роботу в нічний час;

  - керівництво бригадою;

  - високу професійну майстерність;

  - класність водіям (машиністам) транспортних засобів;

  - високі досягнення в праці, у тому числі державним службовцям;

  - виконання особливо важливої роботи на певний термін;

  - знання та використання в роботі іноземної мови;

  - допуск до державної таємниці;

  - інші надбавки та доплати, передбачені чинним законодавством,
включаючи доплату до розміру мінімальної заробітної плати.

   По завершенню лекцій за проханням слухачів інспекторами ГУ Держпраці були додатково висвітлені питання стосовно переведення працівників на неповний  робочий час та  розірвання трудового договору.  А у ТОВ «Ю.А. Стайл» також приділили увагу темі «Оплата лікарняних та декретних».

   Нагадаємо, із початку місяця фахівцями Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області вже було проведено ряд інформаційно-роз’яснювальних заходів на подібні теми для керівників та співробітників організацій та установ області. Робота в цьому напрямку триває.

Прочитано 476 раз Последнее изменение П'ятница, 10 Лютий 2017 11:29
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация