Искать


 

Четвер, 09 Лютий 2017 13:18

Фахівці ГУ Держпраці провели семінар щодо навчання працівників із питань охорони праці

Оцените материал
(2 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці провели семінар щодо навчання працівників із питань охорони праці

   Інспекторським складом відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області при проведені превентивних заходів з попередження травматизму та аварій на виробництві, приділяється велика увага навчанню з питань охорони праці посадових осіб та працівників. Наприклад, 03 лютого семінар за темою «Навчання посадових осіб та працівників із питань охорони праці» відбувся на виробництві «Поліетилен» Приватного акціонерного товариства «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ». Під час семінару було звернуто увагу, що навчання та інструктажі працівників з питань охорони праці є одним із основних принципів державної політики в галузі охорони праці і складовою системи управління охороною праці.

   Згідно з Типовим положенням про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці усі працівники при прийнятті на роботу і періодично в процесі роботи проходять на підприємстві навчання у формі інструктажів з питань охорони праці, вивчають правила надання першої долікарської допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правила поведінки при виникненні аварій. Працівники, а також посадові особи, що зайняті на роботах підвищеної небезпеки, а також де є необхідність у професійному відборі, при прийнятті на роботу проходять попереднє спеціальне навчання і перевірку знань з питань охорони праці та періодичне навчання і перевірку знань в термін, встановлений відповідними галузевими нормативними актами, але не рідше одного разу на рік.

   Інспектори ГУ Держпраці звернули увагу присутніх, що для працівників, які виконують роботи з обслуговування обладнання підвищеної небезпеки, обов'язкове курсове навчання з охорони праці (з обов'язковим іспитом), що проходить безпосередньо на виробництві за затвердженими роботодавцем і погодженими з органами Держпраці програмами.

   Відповідальність за організацію навчання і перевірку знань на підприємстві покладається на роботодавця, а в структурних підрозділах - на керівників цих підрозділів. Контролює виконання цих завдань відділ охорони праці. Допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання та перевірку знань, забороняється.

   Наприкінці семінару його учасникам була надана інформація стосовно проведення навчання та перевірки знань посадовим особам у тому числі членам комісії з перевірки знань у структурних підрозділах підприємства.

   За результатами обміну думками та обговорювання учасникам семінару надана пропозиція застосовувати відомості, що отримані на семінарі у подальшій роботі з забезпечення безпеки праці на виробництві та провести наради з питань навчання з питань охорони праці з підлеглими у структурних підрозділах виробництва. Завдяки проведенню подібних семінарів співробітники підприємств мають змогу обговорити із фахівцями ГУ Держпраці актуальні саме для їх підприємства питання з охорони праці.

 

Прочитано 638 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация