Искать


 

Середа, 08 Лютий 2017 13:22

Інспектори ГУ Держпраці провели тренінг і ряд нарад на підприємствах області

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці провели тренінг і ряд нарад на підприємствах області

    В області продовжують панувати сильні морози, отже тема безпечного використання газових приладів на виробництвах та в побуті залишається вкрай актуальною. На початку місяця – з 01 по 07 лютого 2017р. інспектори відділу державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів з охорони праці на підприємствах області. Серед цих заходів були як теоретичні заняття, так і практичні.

    Зокрема, 01 лютого фахівці відділу провели тренінг із з бригадою аварійно – диспетчерської служби Марківського МРУЕГГ на тему «Запах газу в під’їзді багатоквартирного житлового будинку». Висвітливши теоретичні питання зазначеної теми, інспектори ГУ Держпраці зробили контрольний виклик на тему: «Запах газу в під’їзді багатоквартирного житлового будинку» з відпрацюванням на місцевості даної аварійної ситуації в умовах, максимально наближених до реальних.

    Чисельність і технічне оснащення АДС (філій) встановлена керівництвом газорозподільного підприємства, виходячи із характеру та обсягів заявок, що надходять на "104", з врахуванням місцевих умов і місця дислокації, з урахуванням необхідності прибуття бригади АДС на місце аварій не пізніше ніж за 40 хвилин. На аварійний виклик бригада АДС повинна виїхати протягом 5 хвилин.  

    При виїзді для локалізації та ліквідації аварій бригада АДС має планшети (плани газопроводів з точними прив’язками, схеми зварних стиків при потребі). Спеціалізований автомобіль АДС забезпечений автономними засобами зв’язку, сиреною та укомплектований згідно з переліком оснащення аварійних автомобілів АДС. При виявленні газу з концентрацією понад 1% - для природного газу, або 0,4% - для ЗВГ в підвалах, тунелях, колекторах, під’їздах, приміщеннях перших поверхів будинків вживаються заходи для негайного відключення газопроводів від системи газопостачання і евакуації людей з небезпечної зони.

    Для забезпечення своєчасного виконання аварійно-відновлювальних робіт газорозподільні підприємства має запас матеріалів і запасних частин об’єктового рівня, створений відповідно до вимог Порядку створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків. Роботи з локалізації і ліквідації аварій проводяться без наряду-допуску та до усунення прямої загрози життю людей і пошкодженню матеріальних цінностей.

    Модульована ситуація дала змогу оцінити дії персоналу АДС, спроможність оперативно вирішувати конкретні завдання. В цілому бригада АДС діяла згідно плану локалізації – ліквідації можливих аварійних ситуацій. Своєчасність виконання аварійних заявок і обсяг робіт повинні систематично контролюється. За результатами тренінгу дії бригади оцінено на «добре».

    Окрім проведення зазначеного тренінгу, інспектори ГУ Держпраці провели ряд нарад, під час яких із присутніми були обговорені теми «Безпека при використанні газу на виробництві та в побуті» і «Безпечна експлуатація ДВК житлових і громадських будинків».

    Перша тема була висвітлена 02 лютого у Марківській районній раді, 06 лютого – у ФОП Івашура Л.В, ФОП Славгородська С.А (м.Лисичанськ), Риб’янцівській сільській раді, Станційно-лінійній дільниці № 8 ПАТ «Укртелеком» (смт. Новопсков), 07 лютого – у ТОВ «Райагробудзамовлення» (смт. Марківка). Друга тема – 02 лютого у Риб’янцівському сільськогосподарському комплексі і ФОП Кісільова М.Н (м.Лисичанськ).

    Фахівцями відділу державного нагляду в газовому комплексі під час проведення заходів надано консультації з питань охорони праці та промислової безпеки. В подальших планах відділу систематично ініціювати проведення подібних тренінгів, які дають можливість оцінити дії служб спеціалізованих підприємств газового господарства та підтримувати власний рівень кваліфікації. Також в планах відділу є залучення інспекторського складу до участі в тренувальних заняттях АДС спеціалізованих підприємств газового господарства з узгодженими службами міст, селищ, районів. Під час проведення превентивних заходів підвищується рівень знань з питань безпечного користування газовими приладами та якість практичних навичок, як наслідок знижується кількість нещасних випадків на виробництві та у побуті.

Прочитано 515 раз Последнее изменение Середа, 08 Лютий 2017 14:39
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация