Искать


 

Вівторок, 07 Лютий 2017 09:09

Фахівці ГУ Держпраці провели семінар щодо роботи за суміщенням та сумісництвом

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці провели семінар щодо роботи за суміщенням та сумісництвом

    06 лютого 2017 року в Українському державному підприємстві поштового зв’язку «Укрпошті» відбувся семінар на тему: «Поняття та доплати за суміщення та сумісництво», під час якого фахівці Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області обговорили з присутніми наступну інформацію.  

   Відповідно до ст.21 КЗпП України та постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 №245 працівники підприємств, установ, організацій мають право крім основного трудового договору укладати трудові договори про роботу за сумісництвом. При цьому таких договорів може бути кілька , тобто працювати за сумісництвом можна не на одному підприємстві.

   Згідно з п.1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затверджене наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 №43 сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у підприємця-фізичної особи.

   На практиці існує таке поняття, як зовнішнє сумісництво та внутрішнє сумісництво. При зовнішньому сумісництві робота виконується на іншому підприємстві чи в суб’єкта підприємництва, при внутрішньому – робота виконується на тому самому підприємстві. Робота за сумісництвом відображається в табелі обліку робочого часу та оплачується пропорційно відпрацьованому часу.

   Окрім розгляду поняття «сумісництво», його видів та особливостей оплати, фахівці ГУ Держпраці надали роз’яснення щодо особливостей оформлення трудових відносин в таких випадах, надання відпусток та звернули увагу учасників семінару на різницю між поняттями «сумісництво» і «суміщення».

   Суміщення професій (посад) здійснюється на тому самому підприємстві в основний робочий час у той самий проміжок робочого часу, що відведений для основної роботи за рахунок збільшення інтенсивності праці та обсягу виконуваної роботи при незмінній тривалості робочого часу. При цьому окремий трудовий договір з працівником не укладається, лише видається по підприємству наказ про допущення працівника до роботи за суміщенням. У штатному розписі підприємства ці посади мають бути визначені як окремі штатні одиниці з відповідними посадовими інструкціями. Основною в такому випадку вважається посада з найбільшим обсягом виконуваних робіт проти інших посад (п.14 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників - ДКХП).

   Наприкінці семінару фахівці ГУ Держпраці відповіли на питання присутніх. Завдяки подібним заходам працівники підприємств та установ мають змогу доповнити свої знання щодо тих чи інших аспектів трудових відносин.

Прочитано 470 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация