Искать


 

Четвер, 02 Лютий 2017 08:26

Інспектори ГУ Держпраці звертають увагу на безпеку робіт у зимовий період

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці звертають увагу на безпеку робіт у зимовий період

    В Україні господарює зима і це означає, що кожному з нас, і особливо тим людям, які проводять багато часу на вулиці, потрібно більш уважно віднестися до збереження свого здоров’я. При недотриманні низки правил перебування на відкритому повітрі, мороз може завдати не тільки непоправної шкоди здоров’ю людини, а навіть спровокувати її смерть. Тому одним із напрямків діяльності фахівців Головного управління Держпраці у Луганській області є проведення превентивних заходів на підприємствах області щодо безпечної організації робіт з урахуванням несприятливої зимової погоди.

    Зокрема, наприкінці січня інспектором відділу державного нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці був проведений семінар на тему «Профілактика виробничого травматизму у зимовий період» для працівників ПрАТ «Біловодський маслоробний завод».

    У першій частині семінару інспектор відділу нагадав присутнім про головні шкідливі умови та ризики під час роботи в зимовий період та надав загальні рекомендації щодо профілактики виробничого травматизму взимку.

    Було зазначено, що особливо потрібно остерігатися холоду працівникам, робочий день яких проходить на вулиці. Вони під час роботи стикаються одразу з декількома небезпечними факторами. Це і низька температура, і слизька поверхня. Тому метою кожного інженера з охорони праці є ще раз донести до працівників і до їх керівників правила безпеки перебування на відкритому повітрі взимку. Якщо говорити про обмороження і замерзання, то вони можливі навіть при плюсовій температурі навколишнього повітря. Обмороженню сприяють різкі, часті коливання температури, висока вологість повітря, вітер, а також вологі, тісні одяг та взуття, що викликає збільшення тепловіддачі організму і порушення нормального кровообігу. Обмороженню сприяють також нерухоме положення, втома, голод, крововтрата та поранення.

    Попереджають обмороження наступним чином: потрібно не допускати намокання ніг, одяг і взуття повинні бути цілими, сухими, час від часу необхідно активно рухатися (ходити, бігати), вживати гарячий чай і їжу.

   При низьких температурах обмороження може статися при дотику голими руками до металевих частин машин, механізмів, приладів та інструментів. Щоб уникнути цього, роботи слід виконувати в рукавицях.

    Слід звернути увагу на попередження падінь при пересуванні людини на слизьких дорогах, які можуть спричинити переломи кінцівок, травми голови, струс мозку, удари і синці. Але неможливо всі шляхи пересування посипати піском, відтак кожен повинен знати елементарні правила безпеки.

    Під час другої частини семінару присутнім були надані рекомендації щодо зменшення негативного впливу несприятливих погодних умов на працівників підприємства, з урахуванням специфіки його роботи. Особливу увагу інспектор ГУ Держпраці звернув на обов’язки керівництва по втіленню заходів та створенню безпечних умов праці та профілактики виробничого травматизму на підприємстві. А саме:

    - автомобілі, трактори та інші самохідні машини, призначені для використання в зимових умовах, повинні мати утеплену кабіну, справну систему обігріву та бути обладнані системою запуску двигуна з кабіни;

    - на підприємствах повинні бути пристрої для підігріву води, мастила, полегшення запуску двигуна. Підігрів двигуна та інших частин автомобіля, трактора паяльною лампою і відкритим вогнем не допускається. Водіям, трактористам, вантажникам та іншим особам під час стоянки забороняється відпочивати або спати в кабіні, салоні при працюючому двигуні;

    - для виконання робіт далеко від населених пунктів і проїжджих доріг при температурі нижче -20°С, а також під час хуртовини та снігопаду необхідно направляти одночасно не менше двох трактористів. Перед виїздом автомобілі повинні бути повністю заправлені пальним. За поверненням автомобілів на місце стоянки в кінці дня повинні стежити відповідальні особи. При затримці з поверненням автомобілів вони зобов'язані з'ясувати причину і вжити заходів для надання допомоги.

    - з урахуванням конкретних умов (малонаселена місцевість, погані погодні та дорожні умови)водії, та інші особи повинні бути навчені прийомам надання першої долікарської допомоги при обмороженні. При експлуатації автомобілів під час ожеледиці потрібно забезпечувати їх ланцюгами, засобами укриття, утеплення двигуна з боку радіатора і іншими подібними пристосуваннями.

    По закінченню семінару його учасники ухвалили отриману інформацію застосовувати в подальшій роботі при створенні умов праці на підприємстві та посилити контроль з боку безпосередніх керівників робіт за безпечним виконанням робіт і дотриманні трудової та виробничої дисципліни працівниками підприємства. Завдяки подібним зустрічам інспектори ГУ Держпраці у Луганській області мають змогу вказати керівникам підприємств саме на ті аспекти охорони праці на їх виробництві, які потребують додаткової уваги – таким чином зменшується ризик настання нещасних випадків.

Прочитано 383 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация