Искать


 

Середа, 01 Лютий 2017 08:05

Фахівці ГУ Держпраці прийняли участь в семінарі щодо оформлення трудових відносин та оплати праці

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці прийняли участь в семінарі щодо оформлення трудових відносин та оплати праці

    Наприкінці минулого тижня фахівці Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області прийняли участь в семінарі на тему «Оформлення трудових відносин. Оплата праці працівників», який відбувся у Лисичанському міському центрі зайнятості за участі роботодавців та суб’єктів підприємницької діяльності.

    Під час заходу були висвітлені питання стосовно порядку оформлення трудових відносин, обов’язковості заключення трудового договору у письмовій формі з фізичними особами-підприємцями, а також обов’язковості повідомлення органів Державної Фіскальної служби про прийняття працівників на роботу.

    У ході семінару були надані роз’яснення суб’єктам підприємницької діяльності щодо законодавчих змін, які відбулись із набранням чинності Закону України від 06.12.2016 № 1774 – VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», а саме – змін до статті 31 Закону «Про оплату праці», згідно якої «розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати».

    Впродовж семінару у роботодавців виникли питання щодо оформлення та оплати праці працівників, виконуючих роботу на умовах неповного робочого часу. Фахівцями Головного управління Держпраці у Луганській області було роз’яснено, що у разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

    Наприкінці заходу посадовими особами ГУ Держпраці було наголошено щодо необхідності недопущення порушення законодавства про працю і особливо – щодо гарантій виплати мінімальної заробітної плати.

 

Прочитано 472 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация