Искать


 

Середа, 25 Січень 2017 11:52

Фахівці ГУ Держпраці звернули увагу підприємств на організацію робіт із застосуванням підйомників

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці звернули увагу підприємств на організацію робіт із застосуванням підйомників

    Після закінчення новорічних свят в містах та районах області розпочались роботи по демонтуванню та прибиранню ялинок та новорічної атрибутики. При виконанні даних робіт комунальні служби часто застосовують автопідйомники, тому інспектори відділу державного нагляду в будівництві, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганські області приділили значну увагу безпеці проведення таких робіт.

    Протягом тижня – з 17 по 24 січня 2017р. інспекторами відділу проведено ряд превентивних заходів, серед яких – наради на тему «Організація безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (підйомники)». Зокрема, така нарада відбулась 20 січня з працівниками КП «Сватово-Благоустрій» (м. Сватово).

    Під час проведення наради інспектори ГУ Держпраці обговорили з працівниками підприємства два питання:

- організація безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Підйомники;

- дотримання вимог безпеки праці під час організації та виконання робіт у зимовий період.

    А тему «Соціальне страхування від нещасних випадків та професійних захворювань» висвітлив представника фонду Соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

    Під час розгляду першого питання інспектори ГУ Держпраці оприлюднили наступну інформацію .

    Підйомники, що перебувають в експлуатації, підлягають технічному огляду: частковому - не рідше одного разу на 12 місяців; повному - не рідше одного разу на три роки.

    Технічний огляд (повний і частковий)   підйомників проводиться   спеціалізованою   організацією   або   роботодавцем, ремонтним підприємством за умови отримання ними в установленому порядку дозволу на право проведення технічних оглядів.

    Технічний огляд має проводитися згідно з вимогами Правил та настанови з експлуатації підйомника за участю працівника, відповідального за утримання його в справному стані.

    Для проведення технічних оглядів підйомників організація має бути забезпечена площадкою для проведення випробувань і комплектом атестованих вантажів.

    Підйомник може бути допущений до переміщення тільки тих вантажів, маса яких не перевищує його вантажопідіймальності, та виконання операцій, передбачених настановою з експлуатації.

    Підйомники, що перебувають в експлуатації, мають бути споряджені табличкою чи написом з ясно позначеними реєстраційним номером, вантажопідіймальністю і датою наступного часткового або повного технічного огляду.

    Не допускається розміщення на місцях проведення робіт несправних знімних вантажозахоплювальних пристроїв і тих, що не мають бирок (клейм), а також немаркованої та пошкодженої тари.

    Під час експлуатації підйомників слід ужити заходів щодо запобігання їх перекиданню чи мимовільному переміщенню під дією вітру або за наявності уклону місцевості.

    Установлення та робота підйомників на відстані менше 40 м від ВРУ або крайнього проводу ПЛ чи ПЛЗ може проводитися лише за нарядом-допуском, що визначає безпечні умови такої роботи.

    Порядок організації проведення робіт поблизу ВРУ, ПЛ чи ПЛЗ, видачі наряду-допуску та інструктажу працівників установлюється наказами роботодавця та виконавця робіт.

    Час дії наряду-допуску визначається організацією, що видає наряд.

    Наряд-допуск видається машиністу підйомника на руки перед початком роботи.

    Робота підйомника поблизу ВРУ, ПЛ чи ПЛЗ проводиться під безпосереднім керівництвом працівника, відповідального за безпечне проведення робіт підйомниками, який має указати машиністу місце встановлення підйомника,   забезпечити   виконання   передбачених нарядом-допуском умов роботи та зробити запис у вахтовому журналі машиніста про дозвіл на проведення робіт.

    По другому питанню - «Дотримання вимог безпеки праці під час організації та виконання робіт у зимовий період», присутні заслухали наступну інформацію:

    Працівникам було доведено про те що: роботи (будівельні,   малярні,   обслуговування світильників тощо) з робочої платформи підйомника можна виконуватись за умови додержання заходів щодо попередження падіння працівників з робочої платформи, ураження їх електричним струмом, затиснення під час переміщення робочої платформи в стиснених умовах. Під час виконання робіт необхідно дотримуватися таких вимог:            

- вхід до робочої платформи та вихід з неї має здійснюватися через посадкову площадку чи з поверхні землі, під час підіймання чи опускання робочої платформи проріз для входу до неї має бути зачинений знімною огорожею чи дверима;

- працівники, які виконують роботи з робочої платформи, мають працювати в захисних касках та із запобіжним поясом, пристебнутим до скоб або елементів конструкції робочої платформи;

- машиніст підйомника під час роботи повинен бути в захисній касці;

- працівникам, які виконують роботи з робочої платформи, не дозволяється сідати та ставати на елементи огорожі, перехилятися через огорожу робочої платформи, установлювати на її підлогу предмети для збільшення висоти зони роботи в робочій платформі;

- робота підйомника має бути припинена за швидкості вітру більше 10 м/с на висоті 10 м, а також під час грози, сильного дощу, туману, снігопаду та при недостатньому освітленні, а також за температури навколишнього повітря нижче вказаної в паспорті підйомника;

- під час роботи підйомника зв'язок між працівниками, які виконують роботи з   робочої   платформи,   і   машиністом   має підтримуватися безперервно: у разі підіймання робочої платформи до 10 м - голосом, більше 10 м - знаковою сигналізацією, більше 22 м - двостороннім радіо- або телефонним зв'язком;

- переміщення підйомника з працівниками чи вантажем на робочій платформі не дозволяється, якщо інше не передбачене настановою з експлуатації.

    Для   виконання   робіт   підйомником   має   бути підготовлений   робочий майданчик, який має відповідати таким вимогам:

- наявність під'їзного шляху;

- кут нахилу має бути не більше зазначеного   в   паспорті підйомника;

- свіжонасипаний та неущільнений ґрунт необхідно утрамбувати;

- розміри майданчика дають змогу встановити підйомник на всі опори, а при слабкому ґрунті - на укладені під опори міцні та стійкі підкладки, на слизькому ґрунті - на підкладки із шипами.

    Установлення підйомника проводиться так, щоб під час роботи відстань між поворотною частиною підйомника за будь-якого її положення та будовами, штабелями вантажів і іншими предметами (обладнанням) була не менше 1 м.

    Після встановлення підйомника на виносні опори колеса не повинні торкатися робочого майданчика, якщо інше не передбачене настановою з експлуатації підйомника.

    Наприкінці заходу інспектори ГУ Держпраці додатково роз’яснили ті аспекти зазначеної теми, з яких у присутніх виникли питання.

    Окрім зазначеної наради, інспекторами відділу були проведені наступні наради:

    17 січня – з працівниками ТОВ «Тара-Маркет», м. Сєвєродонецьк по темі: «Дотримання вимог безпеки праці під час організації та виконання будівельних робіт   у зимовий період».

    17 січня –з працівниками ОСББ «АБВГДЕЙКА», м. Сєвєродонецьк, по темі: «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів».

    18 січня – з працівниками «Метттехбуд», м. Рубіжне по темі: «Організації безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки»

    19 січня – з працівниками ТОВ Сєвєродонецьке підприємство "МЖК"МРІЯ", м. Сєвєродонецьк по темі: «Дотримання вимог безпеки праці під час організації та виконання будівельних робіт   у зимовий період».

    20 січня – з працівниками ОСББ «Сонячне світло», м. Сєвєродонецьк, по темі: «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів».

    Завдяки подібним заходам інспектори ГУ Держпраці акцентують увагу присутніх на актуальних питаннях з охорони праці, а представники підприємств оновлюють та доповнюють свої знання з питань безпечного ведення тих чи інших робіт, відповідно до специфіки своїх підприємств та певних робочих місць.

Прочитано 429 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация