Искать


 

П'ятница, 20 Січень 2017 09:03

Фахівці ГУ Держпраці продовжують активні превентивні заходи на підприємствах області

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці продовжують активні превентивні заходи на підприємствах області

    Фахівці ГУ Держпраці у Луганській області, Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки, відділу державного нагляду в енергетиці, металургії та у машинобудуванні продовжують проведення превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області. Зокрема, нещодавно інспекторами відділу було проведено 9 нарад та надано 4 консультації.

    Одним із найефективніших методів профілактики виробничого травматизму є регулярне проведення інструктажів з охорони праці обговорювались. Питання пов’язані із цим обговорювались з працівниками ТОВ «Укр-сплав» (м. Сєвєродонецьк) і у ТОВ «Лисмет» (м. Лисичанськ).

    Та окрім загальних питань з охорони праці, актуальних для всіх підприємств, інспектори ГУ Держпраці завжди враховують специфіку окремого підприємства і проводять превентивні заходи, актуальні саме для нього. Наприклад, для працівників Сєвєродонецького РЕМ ТОВ «Луганське енергетичне об`єднання» і Рубіжанського РЕМ ТОВ «Луганське енергетичне об`єднання» висвітлювалась тема «Опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів». Дотримання правил безпеки при виконанні робіт на висоті обговорювалось з робітниками ТОВ «Квадо», а дотримання правил охорони праці під час виконання вантажно-розвантажних робіт – з робітниками ПП «Білмаст» (обидва підприємства – м. Лисичанськ).

    Та не дивлячись на всі зусилля ГУ Держпраці і роботодавців, нещасні випадки все ж трапляються. Тож не менш корисними були наради у ТОВ «Даймонтхім» і ПП «Спарк 2000» (обидва - м. Сєвєродонецьк) та у ТОВ «Плано» (м. Лисичанськ) на тему «Дотримання порядку при проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві».

    Зазначені наради оформлені протоколами, в яких запропоновано керівництву підприємств довести до відома всім посадовим особам та працівникам про необхідність виконання вимог нормативно-правових актів з охорони праці при виконанні робіт підвищеної небезпеки та експлуатації обладнання підвищеної небезпеки відповідно певної теми наради. Також керівництву підприємств запропоновано проведення перевірок фахівцями відомчого нагляду стану охорони праці відповідно певної теми наради.

    Окрім зазначених нарад, фахівцями відділу надано 4 консультації з питань охорони праці та промислової безпеки:

- для ТОВ «Укр-сплав» (м. Сєвєродонецьк) на тему: «Вимоги нормативно-правових актів з охорони праці під час експлуатації технологічного устаткування в металургійної галузі»;

- для ТОВ «Квадо» (м. Лисичанськ) на тему: «Організація проведення інструктажів з питань охорони праці»;

- для МПП «Контур» (м. Кремінна) на тему: «Оформлення протоколу з перевірки знань з електробезпеки»

- для ТОВ «Даймонтхім» (м. Сєвєродонецьк) на тему «Організація та проведення інструктажів з питань охорони праці».

    Завдяки зазначеним превентивних заходам їх учасники мали змогу оновити та доповнити свої знання з певних питань охорони праці. Також під час нарад інспектори відділу більш детально зупинялись на тих аспектах обговорюваних тем, з яких у співробітники підприємств виникали питання. Тож, проведення фахівцями ГУ Держпраці подібних превентивних заходів має значний позитивний вплив на профілактику виробничого травматизму на підприємствах області.

Прочитано 472 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация