Искать


 

Вівторок, 17 Січень 2017 09:24

Інспектори ГУ Держпраці провели семінар щодо експлуатації автомобільного транспорту в осінньо-зимовий період

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці провели семінар щодо експлуатації автомобільного транспорту в осінньо-зимовий період

    В першій половині січня 2017р. інспектори відділу державного нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області під час організації виконання робіт в осінньо-зимовий період на автомобільному транспорті.

    Зокрема, на минулому тижні в Кремінському районі було проведено семінар-нараду із співробітниками навчального закладу об’єднання громадян «Кремінський районний спортивно-технічний клуб товариства сприяння обороні України»   на тему «Дотримання вимог безпеки експлуатації автомобільного транспорту в осінньо-зимовий період».

    Під час заходу із присутніми було обговорено наступні питання:

1   Профілактика травматизму;

2. Дотримання вимог безпеки експлуатації автомобільного транспорту в осінньо-зимовий період.

    По першому питанню інспектор ГУ Держпраці зазначив, що аналізуючи причини нещасних випадків, прикро усвідомлювати те, що більшості з них можна було запобігти, вчасно провівши профілактичну роботу. Така робота повинна проводитися щоденно, із кожним працівником окремо, з урахуванням особливостей його робочого місця.

    Боротьбу з травматизмом слід починати з організаційних заходів. Один з найефективніших організаційних заходів є регулярне своєчасне проведення інструктажів з охорони праці, навчання працівників безпечних методів виконання робіт.

    Щороку удосконалюються технологічні процеси, замінюються або модернізуються устаткування, прилади, інструменти та техніка. Працівники інколи роблять перерву у виконанні деяких видів робіт більш ніж на 30 календарних днів.     Це дає підстави для того щоб проводити повторні та позапланові інструктажі як можна частіше.

    По другому питанню семінару інспектор ГУ Держпраці доповів про дотримання вимог безпеки експлуатації автомобільного транспорту в осінньо-зимовий період.

    Осінньо-зимовий період експлуатації транспортних засобів характеризується снігопадами, різкими змінами температури, короткочасністю світлового дня, а також складними дорожньо-кліматичними умовами.

    В цей період водій транспортного засобу повинен бути обережним і пильним до дорожніх обставин, сконцентрувати максимальну увагу й проявити професійну майстерність.

    Правильне користування гальмами на слизьких ділянках доріг має велике значення щодо забезпечення безпеки руху. При різкому гальмуванні на слизькій ділянці дороги колеса автомобіля легко блокуються, можливий занос і перекидання.

    В цих умовах необхідно використовувати пульсуюче гальмування (частим натиском на педаль гальм), щоб запобігти блокуванню коліс.

    Найефективнішим методом гальмування в таких умовах є комбіноване гальмування, тобто гальмування двигуном при одночасному плавному пригальмовуванні ножними гальмами. При цьому потрібно враховувати значне збільшення гальмівного шляху транспортних засобів на слизькому покритті.

    Швидкість вибирається з врахуванням видимості. Видимість визначається відстанню, на якій водій може чітко визначити стан дорожнього покриття і його елементи (краї проїжджої частини, обочини).

    При русі в гору по слизькій дорозі необхідно обирати таку передачу, щоб не доводилося переключатися до повного завершення підйому. Цього ж необхідно дотримуватися і на спуску.

    Требо пам’ятати, що спуск здійснювати значно складніше, ніж долати підйом, а тому, чим крутіше узвіз, тим нижче повинна бути включена передача. Забороняється виключати зчеплення на слизькому спуску.

    Необхідно дотримуватися особливої обережності при русі в нічний час або в умовах недостатньої видимості, щоб в необхідних випадках була забезпечена своєчасна зупинка автомобіля. Пам'ятайте, що при русі автомобіля в дощ і сніг зменшується оглядовість, оскільки склоочисники очищають тільки частину переднього скла.

    При появі пішоходів на проїжджій частині не подавати різких звукових і світлових сигналів, так як пішохід, поспішаючи зійти з дороги, може зробити різкий рух, посковзнутися і впасти перед автомобілем, що їде.

    Об'їжджаючи транспортні засоби громадського користування, необхідно заздалегідь зменшити швидкість, збільшити інтервал, оскільки є можливість несподіваної появи пішоходів транспортного засобу, який є поряд.

При необхідності провести тривалу стоянку – для технічного огляду автопоїзда, прийому їжі, відпочинку або нічлігу, поза населених пунктів, дозволяється тільки на спеціальних майданчиках або за межами дороги.

    Перед зупинкою транспортного засобу на дорозі, необхідно, заздалегідь включивши сигнал повороту, перебудуватися і потім починати плавне гальмування. На слизькій поверхні дороги перед зупинкою рекомендується перейти на нижчу швидкість. Переключення швидкостей, відпускання і натиск на педаль дросельної заслінки проводиться плавно. Зміну напрямку руху (поворот) рульового колеса необхідно проводити без ривків, плавно. Забороняється одночасне маневрування і гальмування.

    При стоянці і зупинці на неосвітлених ділянках дороги, в темний час доби і в умовах недостатньої видимості на транспортному засобі повинні бути включені габаритні чи стоянкові вогні.

    Під час вимушеної зупинки на дорозі, негайно включити аварійну світлову сигналізацію, а при її несправності або відсутності виставити на відстані 25 – 30 м позаду транспортного засобу знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар.

    Не допускається виїзд автотранспортних засобів з гаража на лінію без вогнегасника, медичної аптечки, упорних клинів, знака аварійної зупинки. Водій повинен пам'ятати, що ДТП можна запобігти, якщо виконувати всі правила управління транспортним засобом у складних дорожньо-кліматичних умовах.

    Тема заходу стала вкрай цікавою та корисною для її учасників, адже підприємство спеціалізується по наданню освітніх послуг, пов’язаних з одержанням професійної курсової підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів. За результатами обговорення зазначеної інформації учасники семінару-наради було прийняте рішення отримані на нараді відомості застосовувати в подальшій роботі при створенні безпечних умов праці на підприємстві та посилити контроль з боку посадових осіб за безпечним виконанням робіт і дотриманню трудової дисципліни працівниками.

Прочитано 405 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация