Искать


 

Четвер, 12 Січень 2017 09:21

Інспектори ГУ Держпраці провели нараду щодо безпеки праці під час експлуатації ліфтів

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці провели нараду щодо безпеки праці під час експлуатації ліфтів

    Протягом минулого тижня інспектори відділу державного нагляду в будівництві, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області провели наради з працівниками підприємств м. Сєвєродонецьк і Сватове.

    Зокрема, 05 січня інспектором відділу було проведено нараду з працівниками КП Житлосервіс «Світанок», м. Сєвєродонецьк, по темі: «Дотримання вимог безпеки праці під час експлуатації ліфтів». «Попередження нещасних випадків та аварій на підприємстві, виключення виробничого травматизму».

     Під час проведення наради увагу працівників та відповідальних осіб було звернуто на необхідність дотримання «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів» НПАОП 0.00-1.02-08 під час експлуатації та обслуговування ліфтів.

    При обговоренні питання безпечної експлуатації ліфтового господарства, було зазначено, що основними видами небезпек, що можуть виникнути під час експлуатації ліфтів є: защемлення, здавлювання, падіння, несанкціонована зупинка кабіни ліфта між поверхами, пожежа, електрошок,   вібрація, ушкодження матеріалу з причин механічного ушкодження, зносу корозії.

    Під час експлуатації ліфтів, їх складові частини, прилади та пристрої безпеки повинні відповідати вимогам Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, які є чинним нормативним документом. Не дозволяється перевезення в кабіні ліфта пасажирів і вантажів загальною масою, яка перевищує вантажопідйомність ліфта.

    У процесі експлуатації ліфти підлягають технічним оглядам і експертним обстеженням, зокрема ліфти повинні підлягати таким технічним оглядам:

- первинному (повному);

- періодичному (черговому);

- позачерговому.                                                                       

    Суб'єкт господарювання повинен за підсумками технічного огляду зазначити дані про дозволені параметри експлуатації і строк наступного технічного огляду в експлуатаційних або організаційно-методичних документах.

    Суб'єкт господарювання, який має намір розпочати чи продовжити експлуатацію ліфтів, повинен отримати дозвіл і забезпечувати утримання ліфтів в справному стані та безпечно експлуатувати шляхом організації належного технічного обслуговування, технічного огляду та ремонту. З цією метою він повинен:

- призначати наказом працівників, відповідальних за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів та організацію їх експлуатації;

- призначати наказом електромеханіків, які одночасно є відповідальними особами за їх справний стан;

- призначати наказом ліфтерів і операторів диспетчерського зв'язку (якщо такий є).

    Суб'єкт господарювання, який експлуатує ліфти, може укласти договір на технічне обслуговування і ремонт ліфтів з організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт.

   Суб'єкт господарювання повинен забезпечити наявність правил користування пасажирським ліфтом самостійного користування, в яких зазначаються короткі відомості про порядок користування ліфтом. Правила користування ліфтом повинні бути вивішені:

- на основному (першому) поверсі або в кабіні - у разі змішаного керування;

- у кабіні - у разі внутрішнього керування;

- біля кожного поста керування - у разі зовнішнього керування.

Робота ліфта не дозволяється, якщо:

- відсутній паспорт чи відомості про реєстрацію;

- не проведено технічний огляд або експертне обстеження ліфта;

- закінчився зазначений у паспорті термін роботи ліфта;

- не призначено наказом працівників, відповідальних за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів, за організацію експлуатації та за справний стан ліфтів;

- відсутній атестований обслуговуючий персонал (електромеханіки, ліфтери);

- не виконані приписи посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці;

- знос канатів перевищує встановлені норми;

- є тріщини, деформації в металоконструкціях ліфта;

- несправні прилади і пристрої безпеки, а також мають місце інші несправності, які впливають на безпечну експлуатацію ліфта.

    Окрім зазначеної наради, на минулому тижні з представниками підприємств були обговорені наступні теми:

    04 січня інспектором відділу проведено нараду з працівниками ТОВ   «Інвестбуд», м. Сєвєродонецьк, по темі: «Дотримання вимог безпеки праці під час організації та виконання будівельних робіт у зимовий період»;

    06 січня – з працівниками ТОВ «Промітей», м. Сватове, по темі: «Організації безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів, в умовах щільної забудови. Охорона праці і промислова безпека у будівництві. Основні положення».  

    Під час проведення нарад в зимовий період інспектори ГУ Держпраці особливу увагу надають особливостям організації та проведення робіт в умовах снігових заносів, холодної погоди, ожеледиці. На зазначених заходах було проаналізовано найчастіші порушення вимог чинного законодавства з охорони праці, на прикладах нещасних випадків, що трапилися на підприємствах, розглянуто методи та заходи недопущення таких випадків на підприємствах Учасники заходів також заслухали роз’яснення щодо обов’язків працівників по забезпеченню охорони праці відповідно до посад та щодо видів відповідальності за порушення вимог з охорони під час виконання робіт підвищеної небезпеки.

 

Прочитано 437 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация