Искать


 

Середа, 11 Січень 2017 08:34

За ініціативи інспектора ГУ Держпраці проведено нараду у ДП «Новоайдарське ЛМГ»

Оцените материал
(0 голосов)

За ініціативи інспектора ГУ Держпраці проведено нараду у ДП «Новоайдарське ЛМГ»

   На минулому тижні за ініціативи Головного управління Держпраці у Луганській області у Державному підприємстві «Новоайдарське лісомисливське господарство» відбувся семінар-нарада на тему «Вимоги безпеки з охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості».

   Для обговорення зазначеної тематики інспектором відділу державного нагляду в АПК, СКС, на транспорті і у зв’язку були запрошені керівництво ДП «Новоайдарське ЛМГ», провідні спеціалісти та працівників лісництв Новоайдарського району, начальник відділу профілактики виробничого травматизму відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Старобільському районі Луганської області – загалом 26 особи.

   Із вступним словом до присутніх звернулась головний лісничий ДП « Новоайдарського ЛМГ». Вона повідомила присутнім, що у лісництвах по Новоайдарському району виконується значна кількість робіт підвищеної небезпеки , які вимагають суворого дотримання правил охорони праці та техніки безпеки. Акцентувала свою увагу на те, що у господарстві щорічно проводиться навчання та перевірка знань працівників з питань охорони праці, здійснюється проведення інструктажів з працівниками, а також проводяться обов’язкові медичні огляди працівників задіяних на роботах з підвищеною небезпекою. За наявності коштів, згідно переліку норм видачі спецодягу працівникам, здійснюється забезпечення засобами індивідуального захисту (ЗІЗ).

   Головним державним інспектором відділу державного нагляду в АПК, СКС на транспорті і у зв’язку розглянуті наступні питання порядку денного:

- забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту;

- вимоги безпеки з охорони праці під час проведення лісозаготівельних робіт та проведення робіт, які мають підвищену небезпеку;

- вимоги безпеки та охорони праці під час проведення вантажно-розвантажувальних робіт.

   Головний державний інспектор ГУ Держпраці акцентував свою увагу на те, що все обладнання та пристрої, сільськогосподарська техніка, які використовуються у ДП «Новоайдарського ЛМГ» та лісництвами Новоайдарського району повинні обстежуватись спеціалізованими організаціями. У разі закінчення строку дії Дозволу на подальшу експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки та проведення робіт, підприємство повинно інформувати про це Головне управління Держпраці у Луганській області.

   Далі присутні заслухали начальника відділу профілактики виробничого травматизму відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Старобільському районі, який доповів присутнім про основні статті Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Також цей доповідач акцентував увагу присутніх, що відповідно до Закону України «Про охорону праці» усі працівники підлягають обов'язковому соціальному страхуванню власником підприємства, організації та установи незалежно від форм власності та видів їх діяльності від нещасних випадків і професійних захворювань. У разі ушкодження їх здоров'я власник зобов'язаний відшкодувати працівникові шкоду, заподіяну йому каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням трудових обов'язків.

   Під час наради проаналізовано основні порушення вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці. З метою активізації роботи, щодо запобігання виникнення нещасних випадків та аварій на об’єктах ДП « Новоайдарського ЛМГ» учасники семінару-наради зосередили увагу на усуненні і недопущенні подібного. Нагадаємо, фахівці ГУ Держпраці у Луганській області на початку року вже проводили семінар-нараду у лісомисливських господарствах області, зокрема 03 січня захід на тему «Вимоги безпеки на лісосічних роботах» відбувся у ДП «Біловодське ЛМГ».

Прочитано 343 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация