Искать


 

Четвер, 05 Січень 2017 08:15

Інспектори ГУ Держпраці провели наради щодо безпеки лісосічних робіт

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці провели наради щодо безпеки лісосічних робіт

    Важко переоцінити значення лісу для людей та його роль в економіці країни. Навряд чи можна уявити промисловість держави без деревини, з якої виробляється тисячі різних необхідних йому речей. Тому і увага до лісомисливських господарств, які працюють над збереженням та розвитком лісових масивів повинно бути пильним.  

    Наприкінці 2016р. – початку 2017 р. інспекторами відділу АПК, СКС, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області разом із страховими експертами відділів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України було проведено наради на тему «Вимоги безпеки на лісосічних роботах».

    Такі заходи відбулись 20 грудня на базі ДП «Кремінське ЛМГ» і 03.01.2017 року на базі ДП «Біловодське ЛМГ». Загальні лісові площі Кремінського району складають майже 40 тис. га, з яких 22 тис. га – хвойний ліс.  ДП «Кремінське лісомисливське господарство» складається з 9 лісництв, в яких працює близько 460 фахівців лісової справи. ДП «Біловодське ЛМГ» має упостійному користуванні 24127 га земель. В даний час підприємство складається з 6 лісництв (по два у кожному районі): Біловодський, Марківський, Міловський.

    Під час нарад страховими експертами з охорони праці ВВД ФССНВ у Кремінському та Біловодському районах роз’яснено такі питання як, профілактика травматизму,  розслідування нещасних випадків, відшкодування шкоди потерпілим.

    Головні державні інспектори ГУ Держпраці звернули увагу  щодо  вимог безпеки на лісосічних роботах  та аналіз травматизму в лісовому господарстві.

    В ході проведення заходу було рекомендовано :

   - лісосічні  роботи виконувати відповідно до вимог ГОСТ 12.3.002-75,    ГОСТ 12.3.015-78 “ССБТ. Работы лесохозяйственные. Требования безопасности” (далі – ГОСТ 12.3.015-78),  ГОСТ 12.1.004-91 “ССБТ. Пожарная безопасность. Общие требования”  (далі – ГОСТ 12.1.004-91),  НАПБ А.01.002-2004 (z0328-05), НАПБ А.01.001-2004 (z1410-04), типових інструкцій   з  охорони  праці,  експлуатаційної  документації  на технічні засоби та інструкцій підприємства-виробника, інструкцій з охорони  праці,  що затверджуються та діють на підприємстві,  карт, технологічногопроцесу, нарядів-допусків;

   - картами  технологічного  процесу  необхідно  завершувати доведення до відома бригад (ланок) і окремих працівників  вимог  з охорони  праці,  які  відсутні  в  експлуатаційній документації на технічні засоби і в повній мірі не можуть бути включені в  акти  з охорони  праці  підприємства.  Зміст  карти технологічного процесу повинен відповідати вимогам ГОСТ 3.1120-83  “ЕСТД.  Общие  правила отражения   требований   безопасности   труда   в  технологической документации” з  доповненнями,  які  необхідні  для  регламентації безпечного  ведення  окремих видів робіт,  враховува тиособливості робочого  об’єкта,  виділених  бригаді  знарядь  праці,  прийнятої технології  робіт,  рівня повноти врахування вимог безпеки праці в інструкції з охорони праці та в інших документах для бригади.  Під час  їх  розроблення  максимум необхідної інформації слід подавати графічно та в табличній формі.

    Нормативно – правові акти з охорони праці,  що діють  на підприємстві,  та  технологічні  документи,  які бригада або ланка повинні виконувати в  доповнення  до  вимог  карти  технологічногопроцесу, в карті необхідно називати в розділі “Особливі вказівки”.

    Представникам підприємств було запропоновано:                                                                             

- посилити контроль за станом охоронипраці та трудовою дисципліною;

- забезпечити дотримання посадовими особами та працівниками вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці ;

- посилити контроль за організацією та проведенням медичних оглядів працівників певних категорій;

- провести щорічні навчання з питань охорони праці та безпечного ведення робіт з підвищеною небезпекою для посадових осіб та працівників;

- впровадити комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативних вимог з питань охорони праці;

- забезпечити відповідно до норм видачу спецодягу, ЗІЗ, мийних та знешкоджуючих засобів для працівників.

   Актуальність теми нарад полягає в тому, що саме в зимовий період збільшується виробничий травматизм в лісомисливських господарствах, в цей період збільшується об’єм робіт: рубка новорічних ялинок, проведення часткових вирубок, розпилювання товарного лісу на територіях лісомисливських господарств, заготівля дров для населення. При роботах використовуються бензопили, сокири. Результатом проведення зазначених нарад стало оновлення та доповнення знань працівників лісомисливських господарств з безпеки проведення робіт відповідно до посадових обов’язків.

Прочитано 376 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация