Искать


 

Вівторок, 27 Грудень 2016 11:14

Роз’яснення щодо права на пільгову пенсію працівників, зайнятих на підземних роботах

Оцените материал
(0 голосов)

Роз’яснення щодо права на пільгову пенсію працівників, зайнятих на підземних роботах

   Головне управління Держпраці у Луганській області надає роз’яснення щодо порядку застосування Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 № 461 та повідомляє наступне.

   «Підземні роботи в шахтах, рудниках і копальнях на видобуванні корисних копалин, в геологорозвідці, на дренажних шахтах, на будівництві шахт, рудників, копалень» розділу І «Гірничі роботи» Списку № 1, затвердженого постановою № 461, передбачені «працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах».

   Відповідно до Порядку застосування Списків № 1 та 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціального захисту України від 18.11.2005 № 383, під повним робочим днем слід вважати виконання робіт в умовах, передбачених Списками, не менше 80 відсотків робочого часу, установленого для працівників даного виробництва,професій чи посади, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов’язаних з виконанням своїх трудових обов’язків.

   У відповідності з підрозділом 1 розділу 1 Списку 1, затвердженого постановою № 461, правом на пенсію за віком на пільгових умовах можуть користуватися працівники незалежно від займаної посади, зайняті не менше 80 відсотків робочого часу на підземних роботах.

   Тобто, у даному випадку найменування професії або посад для реалізації право на пільгове пенсійне забезпечення значення не має. Це право визначається зайнятості на підземних роботах протягом повного робочого дня. Перелік таких посад визначається атестаційною комісіює.  

 

Прочитано 443 раз Последнее изменение Вівторок, 27 Грудень 2016 11:17
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация