Искать


 

Вівторок, 27 Грудень 2016 09:02

ГУ Держпраці інформує щодо контролю проведення атестації робочих місць

Оцените материал
(1 Голосовать)

ГУ Держпраці інформує щодо контролю проведення атестації робочих місць

   Відповідно до частини третьої статті 33 Закону України « Про охорону праці» та частини п’ятої статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» контроль за якістю проведення атестації робочих місць за умов праці покладається на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

   Враховуючи зазначене, зміст постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 « Про порядок проведення атестації робочих місць за умов праці» не відповідав чинному законодавству в частині визнання органу, уповноваженого здійснювати контроль за якістю проведення атестації робочих місць за умов праці.

   Постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2016 № 741 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України та Ради Міністрів УРСР» внесено зміни до деяких нормативно – правових актів та проведено їх у відповідальність до вимог чинного законодавства, зокрема в частині визначення органу, який здійснює контроль за якістю проведення атестації робочих місць за умов праці.

   Згідно з частиною четвертою статті 33 Закону України «Про охорону праці» порядок контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці визначає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері трудових відносин та соціального захисту населення.

   Наразі, відповідно до частини четвертої статті 33 Закону України «Про охорону праці» Держпраці розроблено проект Порядку здійснення контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умов праці (далі – проект Порядку).

   Лише після опрацювання проекту Порядку усіма зацікавленими органами та його схвалення Мінсоцполітики, посадові особи Держпраці та її територіальні органи мають підстави для реалізації функцій і повноважень щодо контролю за якістю проведення атестації робочих місць за умов праці, про що буде поінформовано додатково.

 

Прочитано 386 раз Последнее изменение Вівторок, 27 Грудень 2016 09:11
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация