Искать


 

П'ятница, 23 Грудень 2016 11:22

ГУ Держпраці у Луганській області виявило використання ЗІЗ без відповідної документації

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці у Луганській області виявило використання ЗІЗ без відповідної документації

   09 вересня 2016 року на Товаристві з обмеженою відповідальністю «Перше хімічне обʼєднання» (далі – ТОВ «Перше хімічне обʼєднання») стався нещасний випадок із тяжкими наслідками з слюсарем-ремонтником. В наслідок чого потерпілий отримав хімічні опіки сірчаною кислотою області обличчя, обох верхніх кінцівок, тулуба, обох стегон, правої гомілки. При цьому робітник був одягнений у наступні засоби індивідуального захисту (далі – ЗІЗ): костюм кислотостійкий (артикул 0030), черевики юфтеві Е 765 (артикул 7205), шолом-маска ШМП (артикул 6200), рукавички КЛС покриті червоним ПВХ (артикул 4250).

   ТОВ «Перше хімічне обʼєднання» надало декларації відповідності на черевики юфтеві Е 765 (артикул 7205) і шолом-маску ШМП (артикул 6200). На інші ЗІЗ документів, які б підтверджували їх безпечність, не надано.

   На запит Голови комісії з розслідування нещасного випадку, ТОВ «Перше хімічне обʼєднання» надало документи за яким встановлено постачальника засобів індивідуального захисту – ТОВ «3СМАРКЕТ» (м. Київ, вул. Куренівська, 21).

   Фахівці відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління Держпраці у Луганській області згідно розподілу повноважень між територіальними органами Держпраці для встановлення безпеки зазначених ЗІЗ передали інформацію до Головного управління Держпраці у Київській області для вжиття заходів державного ринкового нагляду.

   Головним управлінням Держпраці у Київській області в листопаді 2016 року проведені позапланові заходи ринкового нагляду відносно продукції, розповсюджувачем якої є ТОВ «ЗСМАРКЕТ», та встановлено, що рукавички КЛС, покриті червоним ПВХ, відповідають вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту (далі – Технічний регламент).

   Стосовно костюму кислотостійкого встановлено, що ТОВ «ЗСМАРКЕТ» не проведена процедура оцінки відповідності ЗІЗ вимогам Технічного регламенту, введено в обіг продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам, у тому числі не нанесено Національний знак відповідності на продукцію, що також є порушенням вимог технічного регламенту. Нанесення Національного знаку відповідності на продукцію є обов’язковим.

   За вказані порушення на ТОВ «ЗСМАРКЕТ» накладені штрафні санкції згідно п. 2 ч. 2 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» у розмірі 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 25500,00 грн. та вжито обмежувальні (корегувальні) заходи: обмеження надання продукції на ринок шляхом приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами.

   Звертаємо увагу розповсюджувачів та споживачів ЗІЗ, що вільний обіг ЗІЗ на території України дозволяється тільки у разі безпеки таких засобів для життя та здоров’я людини, забезпечення користувача від травм та захворювань. Будьте уважними при виборі продукції, запитуйте у продавця декларацію відповідності ЗІЗ вимогам Технічного регламенту.

 

Прочитано 356 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация