Искать


 

П'ятница, 09 Грудень 2016 11:44

В рамках тижня права проведено семінар щодо забезпечення прав військовослужбовців

Оцените материал
(0 голосов)

В рамках тижня права проведено семінар щодо забезпечення прав військовослужбовців

    Згідно плану заходів щодо проведення Всеукраїнського тижня права 08 грудня інспектором Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області був проведений семінар у ВП «Санаторії - профілакторії «Привілля» ПАТ «Лисичанськвугілля» на тему «Забезпечення прав військовослужбовців».

   Під час заходу з присутніми обговорювались питання надання державою гарантій військовослужбовцям, які стали до лав збройних сил України. Зокрема, інспектор ГУ Держпраці звернув увагу учасників заходу на наступні гарантії українським військовослужбовцям.

   Частиною другою статті 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» визначено, що громадяни України, призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, користуються гарантіями, передбаченими частинами третьою та четвертою статті 119 Кодексу законів про працю України.

   Частиною третьою статті 119 Кодексу законів про працю встановлено, що за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, в яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

   Таким чином, за всіма працівниками, призваними на строкову військову службу, або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, зберігається місце роботи, посада та середній заробіток, який підлягає компенсації із бюджету. Такі працівники звільняються від виконання своїх трудових обов’язків, але трудові відносини між ними та роботодавцями не розриваються.

   Компенсація середньої заробітної плати, що збережена за особою, яка проходить військову службу, підлягає виплаті щомісяця і компенсується підприємству за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному у постанові Кабінету Мiнiстрiв України від 4 березня 2015 р. № 105 «Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період».

   Час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Працівників, призваних на строкову військову службу 2016 року, слід увільняти від роботи зі збереженням місця роботи, посади і середнього заробітку, керуючись частиною третьою статті 119 КЗпП.

   Цей захід став актуальним не тільки через відзначення тижня права, а ще й через те, що на цьому тижні – 06 грудня, відзначався День Збройних сил України.

Прочитано 421 раз Последнее изменение П'ятница, 09 Грудень 2016 13:24
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация