Искать


 

П'ятница, 09 Грудень 2016 08:23

ГУ Держпраці інформує: особливості продовження терміну дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує: особливості продовження терміну дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки

    Норма статті 21 Закону України “Про охорону праці” передбачає продовження строку дії дозволу на виконання робіт або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки. Строк дії дозволу продовжується органом, що його видав.

    З метою своєчасного продовження терміну дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, рекомендуємо за 20 днів до закінчення дії дозволу подати до органу, що його видав заяву за формою згідно з додатком 5 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107, та оригінал дозволу.

    Отже, передбачено продовження строку дії вже виданого дозволу (первинного). Видача нового (вторинного) дозволу не передбачається. На оригіналі дозволу робиться лише відмітка про це «Строк дії дозволу продовжено до _ ___ 20_ р.», яку візує керівник (заступник керівника) органу, що видав дозвіл, проставляється гербова печатка.

    Дозвіл термін дії якого не продовжено в установлений строк є недійсним і не дає право на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

   Якщо роботодавець порушив умови дії дозволу чи допущено виникнення аварій та/або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, із смертельними або тяжкими наслідками, строк дії дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

 

Прочитано 381 раз Последнее изменение П'ятница, 09 Грудень 2016 08:30
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация