Искать


 

Вівторок, 06 Грудень 2016 08:52

ГУ Держпраці звертає увагу на зимові травмонебезпечні чинники

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці звертає увагу на зимові травмонебезпечні чинники

    Прийшло похолодання, а за ним заморозки та ожеледь. У зв'язку з цим треба з належною увагою і обережністю відноситися до так званих зимових травмонебезпечних виробничих чинників.

    Згідно ГОСТ 12.0.003-74 "ССБТ. Небезпечні і шкідливі виробничі чинники. Класифікація" до характерних фізично небезпечних виробничих чинників, що проявляються в зимовий період року, відносяться:

- понижена температура поверхонь устаткування, матеріалів;

- підвищена температура поверхонь устаткування (окремих елементів опалювальних приладів);

- знижена температура повітря робочої зони (при роботі на відкритому повітрі та в неопалюваних приміщеннях);

- підвищена рухливість повітря (у вітряний день);       

- недостатня освітленість робочої зони території робочих місць, проходів і проїздів в темний час доби);

- підвищена яскравість світла, відбита блесткість (крижаних і снігових поверхонь в яскравий сонячний день);

- предмети, що обрушаються, (бурульки, крижані нарости, брили).

    Вплив сезонних погодних чинників на працівників здійснюється під час виконання робіт на відкритих майданчиках, в приміщеннях, що не обігріваються; робіт пов’язаних з пересуванням до об'єкту (між об'єктами) обслуговування або будь-якого об'єкту на відкритому повітрі; на транспортних засобах, що рухаються; під час ремонту і технічного обслуговування транспортних засобів на відкритому повітрі.

    Власникам і керівникам підприємств, установ та організацій для забезпечення захисту здоров’я працівників у зимовий період необхідно здійснювати попереджувальні заходи, у тому числі:

- забезпечення формування пішохідних доріжок, проїздів та стоянок транспортних засобів на власній території. При наявності снігового покриття своєчасне проведення робіт по прибиранню та посипанню речовинами, що виключають ковзання під час ожеледиці;

- організацію робіт з прибиранню снігово-льодяних утворень з дахів будівель та споруд, при неможливості проведення зазначених робіт виключення   доступу працівників до небезпечних дільниць;

-  організацію заходів по збереженню тепла в виробничих приміщеннях з метою дотримання вимог діючих санітарних норм;

- проведення з працівниками позапланових інструктажів з питань охорони праці щодо дотримання вимог безпеки та особистої уваги під час руху по території підприємства та по території міста у зв’язку з виконанням функціональних обов’язків у час ожеледі.

    Під час таких інструктажів працівникам потрібно нагадувати, що під час ожеледиці рухатися треба неспішно, ноги повинні бути злегка розслаблені в колінах, а ступати треба на усю ступню; в руках не повинно бути зайвих речей; не можна тримати руки в кишенях. Якщо ви відчули, що втрачаєте рівновагу, швидко присядьте. Це дієвий спосіб утриматися на ногах; намагайтесь коли падаєте, сісти, згрупуватися – таке падіння набагато безпечніше. При падінні навзнак спробуйте нахилити голову і притиснути підборіддя до грудей. Так більше шансів уберегти потиличну частину голови від небезпечного травмування. Якщо ви впали та через деякий час відчули головний біль, нудоту, біль в суглобах, слід терміново звернутися по медичну допомогу, інакше можуть виникнути ускладнення з тяжкими наслідками.

    У разі, якщо нещасний випадок все ж стався, роботодавцю необхідно діяти відповідно до вимог Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232 (далі – Порядок 1232).

    В той час, при встановлені причин та осіб дії, чи бездіяльність яких призвели до нещасного випадку за результатами розслідування нещасного випадку, що стався внаслідок незадовільного технічного складу територій, несвоєчасного проведення робіт по прибиранню снігового покриття та льоду необхідно керуватися наступними нормативно-правовими актами: Закон України «Про охорону праці», Закон України «Про благоустрій населених пунктів», Державні санітарні норми та правила, затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України від 17.03.2011 N 145, Методичні рекомендації з прибирання території об'єктів благоустрою населених пунктів, затвердженні наказом Міністерства з питань ЖКГ України від 7 липня 2008 року N 213, ДБН Б.2.2-5:2011 та ін. документи щодо благоустрою окремих населених пунктів та підприємств .

    Витяги з нормативно - правових актів, на яких необхідно зосередити увагу під час розслідування :

1) Ст. 13 Закону України «Про охорону праці» (Роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці….. забезпечує належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом).

2) Державні санітарні норми та правила, затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України від 17.03.2011 N 145 (П. 3.8. У зимовий період року з метою запобігання утворенню ожеледиці та сприяння її ліквідації необхідно проводити обробку дорожніх покриттів технологічними матеріалами, дозволеними до використання Міністерством охорони здоров'я України).

3) Методичні рекомендації з прибирання території об'єктів благоустрою населених пунктів, затвердженні наказом Міністерства з питань ЖКГ України від 7 липня 2008 року N 213

( П . 4.3. Зимове прибирання. Зимове прибирання прибудинкових територій під час снігопаду (зрушення й підмітання снігу) можна виконувати з періодичністю, наведеною у табл. 5.

Таблиця 5. Рекомендована періодичність виконання зимового прибирання

Клас тротуару 

Рекомендована періодичність, год., при температурі повітря, °C 

Рекомендована періодичність при відсутності снігопаду, доби 

нижче - 2 

вище - 2 

через 3 

через 1,5 

через 3 

II 

через 2 

через 1,0 

через 2 

III 

через 1 

через 0,5 

через 1 

П. 6.1. Прибирання території підприємств, установ, організацій може включати такі заходи:

- загальне прибирання доріг тротуарів, доріжок між частинами території, майданчиків, території навколо адміністративних будинків та споруд;

- своєчасне очищення від снігу та льоду тротуарів, доріжок, посипання їх інертними матеріалами та піщано-сольовою сумішшю).

4) ДБН Б.2.2-5:2011 (БЛАГОУСТРІЙ ТЕРИТОРІЙ)

( п.7.9. Мінімальну ширину основних пішохідних комунікацій треба приймати 2,25 м, другорядних - 1,5 м, розрахункову ширину - виходячи з потужності пішохідних потоків, але не більше ніж 800 чол/год на 1 м ширини дороги.

п. 7.17 Територію підприємств та майданчики для стоянки транспортних засобів треба обладнувати пристроями для збирання та відведення стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, та спорудами з їх очищення)

    Нагадуємо роботодавцям, що у разі нещасного випадку з тяжкими наслідками необхідно діяти відповідно до вимог п.37 Порядок 1232.

 

Прочитано 422 раз Последнее изменение Вівторок, 06 Грудень 2016 14:35
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация