Искать


 

Четвер, 24 Листопад 2016 12:42

Інспектори ГУ Держпарці провели ряд нарад на підприємствах області

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпарці провели ряд нарад на підприємствах області

     З 14 по 18 листопада 2016 року фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області відділу державного нагляду в енергетиці, металургії та у машинобудуванні провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області.

     Зокрема, проведено 9 нарад:

     14 листопада – щодо дотримання правил охорони праці під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт у ТОВ «Листрансмаш»;

     15 листопада – щодо дотримання порядку при проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві у ТОВ «Союзенергомаш» та щодо дотримання правил охорони праці під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт у ТОВ «ВБФ «Профіль»;

     16 листопада - щодо дотримання порядку при проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві у ПрАТ «СНВО «Імпульс» та щодо дотримання правил охорони праці під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт у Луганській філії ДП «Регіональні електричні мережі»;

     17 листопада – щодо дотримання порядку при проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві у ТОВ «Мікротерм» та щодо дотримання порядку при проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці у робітників суб'єктами господарювання у ТОВ «Укр-сплав»;

     18 листопада – щодо дотримання правил охорони праці під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт у Лисичанському РЕМ ТОВ   «Луганське енергетичне об'єднання» та щодо дотримання вимог роботодавцем і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища відповідно до ЗУ «Про охорону праці» у ТОВ «Укр-сплав».

     Однією з найчастіших тем, яка обговорювались під час нарад за вказаний період була "Дотримання правил охорони праці під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт". Під час заходів на цю тему інспекторами ГУ Держпраці було роз’яснено, що під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт на виробництві необхідно дотримуватися вимог, які зазначені в Правилах охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт, та затверджені наказом Міністерства  енергетики та вугільної промисловості України від 19.01.2015 за № 21 (далі – Правила) та зазначено про необхідність дотримання наступних вимоги безпеки при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт:

1. Вантажно-розвантажувальні роботи повинні проводитися під керівництвом посадової особи або працівника, відповідального за безпечне проведення цих робіт.

2. Посадова особа або працівник, відповідальний за безпечне проведення вантажно-розвантажувальних робіт, повинен:

-визначити спосіб навантаження і розвантаження;

-зробити розміщення робочої сили;

-перевірити справність пристосувань і засобів індивідуального захисту;

-встановити порядок обміну умовними сигналами між стропальником, що подає сигнали, і машиністом підіймально-транспортного устаткування при провадженні робіт механічним способом;

-провести інструктаж працівникам перед початком робіт.

3. Оформлення технологічної документації проводиться згідно з вимогами ГОСТ 3.1102-81 «ЕСТД. Стадии разработки и виды документов», а саме: маршрутних карт, карт технологічних процесів, карт типових технологічних процесів, карт на процеси проведення вантажно-розвантажувальних робіт і переміщення вантажів. Відображення вимог безпеки в технологічній документації здійснюється відповідно до вимог ГОСТ 3.1120-83 «ЕСТД. Общие правила отражения и оформления требований безопасности труда в технологической документации».

4. Перед підйомом і переміщенням вантажів повинні бути перевірені:

-справність вантажозахоплювальних пристроїв;

-наявність на них клейм, етикеток з позначенням дати випробування і вантажопідіймальності;

-стійкість вантажу і правильність його стропування;

-відсутність предметів, які перешкоджають переміщенню вантажів.

5. При переміщенні вантажу підіймально-транспортним устаткуванням перебування працівників на вантажі та під вантажем, а також у зоні його можливого падіння забороняється. Переміщення вантажу над приміщеннями і транспортними засобами, де перебувають працівники, забороняється.

6. У місцях провадження вантажно-розвантажувальних робіт та у зоні дії вантажопідіймальних механізмів забороняється перебування осіб, не пов’язаних з виконанням цих робіт.

7. Після закінчення та у перерві між роботами вантаж, вантажозахоплювальні пристрої та механізми не повинні залишатися в піднятому положенні.

8. Спосіб укладання і кріплення вантажів повинен забезпечувати їх стійкість при транспортуванні і складуванні, розвантаженні транспортних засобів і розбиранні штабелів, а також можливість механізованого навантаження-розвантаження. Маневрування транспортних засобів з вантажами після зняття кріплення з вантажів забороняється.

9. Не допускається виконувати вантажно-розвантажувальні роботи з небезпечними вантажами при виявленні несправності тари, а також за відсутності на ній маркування і попереджувальних написів.

10. Після закінчення робіт з небезпечними вантажами зона дії вантажопідіймальних механізмів, підіймально-транспортне устаткування, вантажозахоплювальні пристрої і засоби індивідуального захисту, які використовувались працівниками під час проведення цих робіт, мають пройти відповідну санітарну обробку (дезактивацію, дегазацію, дезінфекцію).

11. При виникненні небезпечних і шкідливих виробничих факторів внаслідок впливу метеорологічних умов на фізико-хімічні властивості вантажу вантажно-розвантажувальні роботи повинні бути припинені.

12. При проведенні вантажно-розвантажувальних робіт забороняється кантувати, волочити, захоплювати залізними гаками і скидати вантаж з висоти.

     Окрім зазначених нарад, інспекторами відділу за звітній період було надано консультацію працівникам ТОВ «Листрансмаш» на тему: «Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій».

 

Прочитано 387 раз Последнее изменение Четвер, 24 Листопад 2016 12:46
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация