Искать


 

Четвер, 24 Листопад 2016 08:06

Інспектори ГУ Держпраці провели семінари щодо безпеки життєдіяльності в осінньо-зимовий період

Оцените материал
(2 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці провели семінари щодо безпеки життєдіяльності в осінньо-зимовий період

     Відділом державного нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області протягом тижня було проведено ряд семінарів-нарад на тему: «Правила безпеки життєдіяльності в осінньо-зимовий період».

     З огляду на те, що діти часто безтурботно відносяться до своєї безпеки, висвітлення цієї теми має особливу актуальність в навчальних закладах. Тож, відвідавши заклади освіти м.Сєвєродонецька і Лисичанська, Сватівського, Марківського і Кремінського районів, інспектори ГУ Держпраці донесли до відома присутніх наступну інформацію.

     Щороку з настанням осінньо-зимового періоду збільшується кількість пожеж, травмування та загибель людей на них, через елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки при користуванні нагрівальними електро- і газовим приладами, а також при експлуатації пічного опалення. Більшість пожеж з трагічними наслідками виникають у житловому секторі, переважно в сільській місцевості. В основному горять будинки пенсіонерів, інвалідів та безробітних людей, що мешкають переважно в старих дерев'яних хатах, де газові прилади, пічне опалення, електрообладнання давно застаріло, не обслуговується належним чином та не ремонтується. Як наслідок, велика кількість пожеж та загиблих на них людей реєструється в осінньо-зимові місяці року, тобто тоді, коли люди починають інтенсивно використовувати прилади опалення та електрообігрівачі. Перш за все користуватися тільки справними та сертифікованими в Україні нагрівальними електроприладами. Не залишати їх без нагляду, навіть на короткий час, обов’язково вимикати електроприлади на ніч та виходячи з дому. Не застосовувати в запобіжних електролічильниках саморобні плавкі вставки.                                  

     Ще одна велика помилка людей – використання для обігріву приміщення печей для приготування їжі. Популярністю в цій справі користуються як електроплитки, так і газові плити. Наголошуємо: це суворо заборонено! У випадку з електроплитою, може статися пожежа. Газова піч більш небезпечна: ймовірне отруєння газом та навіть вибух. В разі виникнення пожежі треба одразу припинити подачу електроживлення. Після знеструмлення прилад можна накрити щільною ковдрою і таким чином загасити полум’я. Якщо електроприлад загорівся, його не можна гасити водою, адже вода добре проводить електричний струм. Забороняється тягнути за електричний шнур руками, а також чіпати оголені дроти. Перед початком опалювального сезону котельні, теплогенераторні й калориферні установки, печі та інші опалювальні прилади мають бути старанно перевірені й відремонтовані. Очищення димоходів та печей від сажі потрібно протягом усього опалювального сезону. На горищах усі димові труби і стіни, в яких проходять димові канали, повинні бути підштукатурені та побілені.

      Треба знати що:

- нагрівальні частини електроприладів мають бути захищені від зіткнення з горючими матеріалами та встановлені на поверхні з негорючого матеріалу;

- температура зовнішньої поверхні електроопалювальних приладів у найбільш нагрітому місці в нормальному режимі роботи не повинна перевищувати 85°С;

- відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів і будівельних конструкцій, має становити не менше 0,25 м (якщо більша відстань не встановлена будівельними нормами або іншими нормативними документами);

- улаштування тимчасових печей («буржуєк») у приміщеннях не дозволяється.

    Після оприлюднення зазначеної вище інформації, інспектори ГУ Держпраці запропонували представникам учбових закладів сприяти проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи серед учнів та батьків, а саме:

1. Довести до педагогічних колективів, дітей та батьків основні правила пожежної безпеки в осінньо-зимовий період та дотримання правил життєдіяльності при користуванні пічним опаленням та електроприладами.

2. Активізувати роботу з районними відомствами освіти щодо використання їх можливостей в попередженні пожеж;

3. Продовжити роботу по навчанню населення правилам пожежної безпеки за місцем проживання;

4. Провести спільно із районними відділами ДСНС додаткові позакласні уроки, виховні години на тему «Основні правила пожежної безпеки в осінньо-зимовий період та дотримання правил життєдіяльності при користуванні пічним опаленням та електроприладами».

5. Провести батьківські збори, на яких розповісти про безпеку життєдіяльності під час осінньо-зимового періоду.

6. Провести додаткові інструктажі з техніки безпеки життєдіяльності серед працівників освіти.

 

 

Прочитано 324 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация