Искать


 

Середа, 23 Листопад 2016 08:48

Інспекторами ГУ Держпраці проведено нараду та тренування щодо ліквідації аварійних ситуацій в котельнях в м. Сватове

Оцените материал
(0 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено нараду та тренування щодо ліквідації аварійних ситуацій в котельнях в м. Сватове

    З 17 по 23 листопада 2016 р. інспекторами відділу державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області проведено семінари-наради за участі керівників підприємств, де розглядались питання періодичності технічного обслуговування газовикористовувального обладнання, періодичності перевірок димових і вентиляційних каналів, герметизації вводів інженерних комунікацій проведення.

    Зокрема, один з таких семінарів-нарад відбувся 18 листопада в   м. Сватове, в кабінеті Сватівської газової дільниці Новопсковського МРУЕГГ. Учасниками заходу стали працівниками спеціалізованих підприємств по перевірці димових та вентиляційних каналів (далі - ДВК) (ФОП Іл’їна Н.О., ПП «Динамік») і представники Сватівської газової дільниці Новопсковського МРУЕГГ.

    Під час семінару обговорювались наступні питання:

1. «Стан безпечної експлуатації систем газопостачання».

2. «Стан безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів, контроль за своєчасністю і якістю перевірок».

3. Тренувальні заняття по локалізації та ліквідації аварійних ситуацій з темами «Виток газу в котельні підприємства», «Несправні димові та вентиляційні канали котельні підприємства».

4. Підсумки роботі.

    Інспектор відділу державного нагляду в газовому комплексі довів до відома присутніх, що з початком опалювального сезону підвищився ризик виникнення нещасних випадків, пов'язаних з використання природного газу. Особливо це пов'язано з втручанням в систему газопостачання, самовільною установкою і підключенням газових приладів, не правильним користуванням газовими приладами, порушенням правил безпеки при експлуатації газових приладів, відсутністю тяги в димових та вентиляційних каналах, наприклад, нещасний випадок, що стався в Біловодському районі під час експлуатації газового приладу для приготування їжі (ПГ-4). Випадок стався в наслідок затухання газової горілки та витоку газу тривалий час, після чого не зроблено відключення газового приладу та провітрювання приміщення, а виконано розпалювання, що призвело до загоряння газової суміші, опікам постраждалого та пожежі в будівлі.

    Наприкінці семінара-наради представникам підприємств було запропоновано провести семінари-заняття зі своїми колегами щодо безпечного поводження з газовими приладами, а представникам Сватівської газової дільниці Новопсковського МРУЕГГ наголосив на необхідності проведення якісного інструктажу абонентів з цього питання.

 


 

    Після обговорення зазначеної вище інформації за ініціативи фахівця ГУ Держпраці було проведено тренувальні заняття з локалізації та ліквідації аварійних ситуацій за темами «Виток газу в котельні підприємства», «Несправні димові та вентиляційні канали котельні підприємства». В якості «несправного» об’єкта виступила котельня Сватівської загальноосвітньої школи.

    Представниками Сватівської газової дільниці Новопсковського МРУЕГГ було виконано умовну заявку «Виток газу в котельні підприємства», яку бригада АДС виконала професійно. Бригада завершила виконання «Аварійної заявки», та доповіла присутнім про виконання роботи.

    Представником відділу державного нагляду в газовому комплексі було проведено моніторинг контрольно-вимірювальних приладів з перевірки наявності витоку газу, та оформлення відповідної технічної документації. Начальник Сватівської газової дільниці Новопсковського МРУЕГГ провів коментар та відповів на питання присутніх.                

    На другому етапі тренувань бригада «ФОП Іл’їна Н.О.» приступила до виконання заявки «Несправні димові та вентиляційні канали котельні підприємства». З початку була проведена підготовка приладів контрою, після чого працівник «ФОП Іл’їна Н.О.», доповівши про періодичність перевірки і прочищення ДВК та порядок проведення робіт,  приступив до виконання зовнішнього та внутрішнього обстеження.                

     Після закінчення заходу посадові особи підприємств подякували відділу державного нагляду в газовому комплексі за організацію спільних тренувань, та підвищення рівня кваліфікації та співпраці спеціалізованих підприємств. Директором Сватівської загальноосвітньої школи була висловлена подяка за проведену роботу на їхньому об’єкті системи газопостачання, та виказані побажання подальшої співпраці. В свою чергу, інспектором ГУ Держпраці було запропоновано присутнім методичну допомогу у вирішенні питань охорони праці та подальше проведення лекцій та тренувань на рівні Сватівської РДА з залученням ДСНС.

 

Прочитано 425 раз Последнее изменение Середа, 23 Листопад 2016 14:46
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация