Искать


 

Понеділок, 21 Листопад 2016 08:46

ГУ Держпраці інформує: гігієна та охорона праці підлітків

Оцените материал
(0 голосов)

Гігієна та охорона праці підлітків

    Підлітками офіційне законодавство вважає молодь у віці від 15 до 18 років. Основною особливістю цього віку є швидкий ріст та фізичний розвиток організму, перебудова ендокринної і вегетативної нервової систем, нервово-психічної сфери та обміну речовин. Тому при розробці конкретних заходів і регламентацій з гігієни праці та медичного обслуговування підлітків, треба брати до уваги їх анатомо-фізіологічні особливості.
    Підлітки більше, ніж дорослі, чутливі до впливу професійних шкідливостей. Тому слід приділити увагу контролю за тим, щоб підлітки в процесі своєї професійно-виробничої діяльності не зазнавали впливу токсичних речовин. Адже процес дихання і кровообігу в підлітків має свої особливості, зокрема, хвилинний об'єм повітря на 1 см2 поверхні легень у дітей більший, що може зумовити швидку адсорбцію токсичних речовин.
    З огляду на це, створено чітку систему охорони праці підлітків. У системі охорони праці підлітків велике значення має профілактика травматизму, адже травматизм серед підлітків вищий, ніж у дорослих.  Причиною цього є недотримання правил техніки безпеки, ігнорування засобами індивідуального захисту, порушення порядку та необережність на робочому місці. Заборонено приймати на роботу неповнолітніх, використовувати працю підлітків на важких і шкідливих для здоров'я виробництвах, допускати їх до нічних і надурочних робіт.
    Для підлітків передбачено ряд пільг. Серед них - скорочення тривалості робочого дня. Для підлітків віком 16-18 років встановлено 6-годинний робочий день і літній відпочинок тривалістю І календарний місяць. Підлітків до 18-річного віку, які працюють на підприємствах і установах, заборонено залучати до наднормованої роботи, роботи в нічну зміну, а також до участі в роботах, що потребують перенесення чи переміщення вантажів.
     Для юнаків 16-18 років вага вантажу, який переміщують вручну, не повинна перевищувати 16 кг, а для дівчат - 10 кг. При перевезенні одноколісними тачками загальна вага вантажу не повинна перевищувати 50 кг, а двоколісними - 57 кг. Дівчатам перевозити вантажі заборонено.

Прочитано 525 раз Последнее изменение Понеділок, 21 Листопад 2016 09:02
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация