Искать


 

П'ятница, 18 Листопад 2016 08:43

За підтримки ГУ Держпраці в цеху ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ» проведено заходи для підготовки роботи в опалювальний сезон

Оцените материал
(0 голосов)

 За підтримки ГУ Держпраці в цеху ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ» проведено заходи для підготовки роботи в опалювальний сезон

    З настанням холодів та початком опалювального сезону увага фахівців Головного управління Держпраці у Луганській направлена на безпечну роботу підприємств та установ області в цей період.

    Особлива увага приділяється великим підприємствам. Одним з таких є ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ». Цей завод є не тільки містоутворюючим для нинішнього обласного центра – м. Сєвєродонецька, а ще й одним з найбільших хімічних підприємств України, тому його стабільна та безпечна робота важлива не тільки для Луганської області, а й для всієї країни. Протягом вересня-листопада фахівці ГУ Держпраці неодноразово відвідували підприємство для проведення там семінарів, лекцій, нарад та надання консультацій працівникам заводу.

    Зокрема, 11 листопада фахівці відділу державного нагляду в хімічній промисловості відвідали цех нейтралізації та очищення промислових стічних вод ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ», який при активній інформаційній підтримці інспекторів ГУ Держпраці виконав цілу низку заходів по виконанню робіт з підготовки цеху до роботи в осінньо-зимовий період. Під час візиту до цеху, фахівці Головного управління провели нараду з керівництвом та працівниками цеху на тему «Підготовка до роботи цеху НОПС в осінньо-зимовий період». Представники цеху прийняли активну участь в обговорені теми наради та розповіли про свої дії щодо підготовки цеху до опалювального сезону.

    На ділянці біохімічної та механічної очистки (БХіМО) цеху НОПС для опалювання корпусів була здійснена замкнута система, яка основана на підігріві води парою тиском Р=0,45 МПа, що поступає з майданчика підприємства. Враховуючи віддаленість ділянки БХіМО та територіальну розташованість корпусів, дана система недостатньо енергоефективна.

    У зв'язку з припиненням подачі пари (Р=0,45 МПа) системі опалювання цеху НОПС, були розроблені заходу щодо альтернативного (електроопалення) в корпусах цеху. За основу пропонувалося взяти електричні нагрівальні елементи, які були встановлені на устаткуванні в ЦПХ (колишній цех побутової хімії) та виготовити і змонтувати на їх основі проточний водяний нагрівач і повітряні калорифери. Для виконання цього завдання керівництво цеху звернулося з проханням розглянути це питання на рівні управління на технічній нараді, яку очолював заступник голови Правління – технічний директор ПРАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ».

    Було прийнято рішення розробити проект на монтаж електроопалення у корпусах цеху НОПС. Власними силами структурних підрозділів ПРАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ»: ремонтно-механічним цехом (РМЦ), цехом централізованого ремонту (ЦЦР) , цехом централізованого ремонту електрообладнання (ЦЦРЕО) , цехом контрольно-вимірювальних приладів та автоматики (КВПіА) для виконання запланованих заходів були виготовлені та змонтовані поточний водяний нагрівач та повітряні калорифери.

    У проектно-конструкторському бюро (ПКО) ПРАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ» був розроблений проект на внесення змін до схеми теплопостачання біохимочистки (БХО) і механічного очищення (МО) цеху нейтралізації, очищення, виробничих стоків (НОПС). Було забезпечено електроводонагрівачами ряд корпусів цеху (загалом - 70% виробничих приміщень). Не охоплені цими заходами залишились тільки ті, які не експлуатуються, а у насосному відділенні обігрів здійснюється приладами ультрофіолетового випромінювання (УФО). Вкрай важливо те, що машинний зал був обладнаний електроповітряним обдувом (електрокалориферами) – цей захід забезпечує збереження устаткування в зимовий період і підтримку температурного режиму на робочих місцях в межах встановлених норм. У зв’язку з провадженням нового опалювального устаткування, працівники теплопункта пройшли навчання і перевірку знань по обслуговуванню електрообігрівачів.

    За результатами роботи, після проведення розрахунків зниження витрат при переведенні корпусів на альтернативне електроопалення, було встановлено,що витрати на електроенергію за місяць зменшилися на 30-50 відсотків від витрат на теплопостачання, а економія складає більш 80 тисяч гривень на місяць. Наприкінці наради фахівці ГУ Держпраці у Луганській області та керівництво цеху домовились про подальшу співпрацю в покращенні безпечної та стабільної роботи цеху.

 

Прочитано 459 раз Последнее изменение П'ятница, 18 Листопад 2016 08:49
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация