Искать


 

Четвер, 17 Листопад 2016 12:52

Фахівці ГУ Держпраці провели ряд превентивних заходів з охорони праці на підприємствах області

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці провели ряд превентивних заходів з охорони праці на підприємствах області

    В період з 01 по 14 листопада фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області відділу   державного нагляду в енергетиці, металургії та у машинобудуванні провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області.

    Зокрема, за зверненнями представників підприємств було надано дві консультації: працівникам ТОВ «Союзенергомаш» (Сєвєродонецьк) на тему: «Порядок розслідування нещасних випадків на підприємстві» і працівникам ТОВ «ПБФ «Профіль» (Сєвєродонецьк) на тему: «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру в розділі загальні питання».

    Окрім надання консультацій, інспекторами відділу було проведено ряд нарад на підприємствах міст Лисичанська, Сєвєродонецька та Попасної. Однією з найчастіших тем цих заходів було «Дотримання порядку при проведенні розслідування та веденні обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві».

    Наприклад, така нарада відбулась 11 листопада у ТДВ «Попаснянський ВРЗ» за участі адміністрації та посадових осіб технічних служб підприємства.

    На заході присутнім було роз’яснено що, відповідно до статті 153 Кодексу законів про працю України «На всіх підприємствах, в установах, організаціях створюються безпечні і нешкідливі умови праці. Забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на власника або уповноважений ним орган.

    Умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин,механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативних актів про охорону праці».

    Згідно Закону України «Про охорону Праці» від 14.10.1992 № 2694-12 роботодавець повинен організовувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних   захворювань   і   аварій.

    Процедура проведення розслідування та ведення   обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, що сталися з працівниками на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності або в їх філіях, представництвах,   інших   відокремлених   підрозділах детально регулюється положенням, що затверджене Кабінетом Міністрів України за погодженням з всеукраїнськими об'єднаннями профспілок, а саме - Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві» від 30 листопада 2011 року N 1232.

    Під час наради інспектори ГУ Держпраці обговорили з посадовими особами підприємства питання постійного контролю за додержанням вимог нормативно-правових актів з охорони праці, виконання організаційних та технічних заходів при проведенні робіт на підприємствах, проаналізували стан підготовки посадових осіб та робітників структурних підрозділів до навчання з охорони праці.

    Проаналізувавши проведення внутрішніх перевірок, якими займалися служби охорони праці, було звернуто увагу присутніх на рівні загального травматизму в машинобудівній галузі: за 9 місяців цього року на підприємствах машинобудування травмовано 5 працівників.

    Переважна кількість нещасних випадків стається внаслідок неефективного функціонування системи управління охороною праці; неналежного інформування працівників про можливі наслідки порушення вимог безпеки під час експлуатації морально застарілих і фізично зношених машин, механізмів, устаткування; порушення технологічного процесу;

- травмування постраждалих рухомими частинами устаткування та деталей, що рухаються, обертаються;

- незадовільної організації проведення робіт;

- незадовільного технічного стану устаткування, особливо верстатного, та неналежної організації контролю за їх технічним станом.

    За результатами наради розроблено заходи з усунення виявлених порушень та складено плани завдань для підвищення існуючого рівня безпеки праці на 2016-2017рр.

 

Прочитано 387 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация