Искать


 

Понеділок, 14 Листопад 2016 09:27

ГУ Держпраці інформує: особливості гігієни праці жінок

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує: особливості гігієни праці жінок

   Активна трудова діяльність жінок поставила перед гігієніста­ми проблему раціональної організації їх праці з урахуванням анатомо-фізіологічних особливостей жіночого організму, щоб робітниця могла без втрат для здоров'я займатися професійною діяльністю.

    Усі професійні шкідливі фактори за характером впливу на жіно­чий організм можна поділити на три групи:

а) ті, що однаково впливають на організм незалежно від статі;

б) несприятливі для жіночого організму, але безпечні для ге­неративної функції;

в) які загрожують генеративній функції жінки.

    Дуже небезпечний з точки зору несприятливих наслідків для здоров'я жінки взагалі ранній початок виробничої діяльності, коли шкідливі виробничі фактори негативно впливають на незміцнілий організм, що перебуває в стадії статевого дозрівання.

    Важка фізична праця не проходить безслідно для дітонароджувальної функції. Серед жінок, які виконують важку фізичну роботу, досить великий відсоток самовільних абортів, завчасних чи затяж­них пологів, підвищена кількість неправильних положень плода. У зв'язку з механізацією виробничих процесів, знизилася частка важ­кої фізичної праці, що відіграло певну роль в оздоровленні. Нега­тивно діє на жіночий організм робота, що пов'язана з вимушеним положенням тіла.

   Законодавством передбачено ряд заходів щодо охорони і гігієна праці жінок Так, забороняється працювати їм у важких та шкідли­вих для здоров'я умовах (з рідким металом, кочегарами тощо). Не допускаються жінки до праці під землею, у гірничодобувній про­мисловості, на будівництві й у підземних спорудах.

   Законодавство допускає навантаження і розвантаження жінками ван­тажів вагою не більше 20 кг (удвох на ношах - 50 кг, враховуючи вагу нош), на триколісній тачці - 100 кг, у вагонетках на рейках — 100 кг.

   Ряд заходів передбачено відносно вагітних жінок. Декретна відпустка становить 172 календарних дні. На час декретної відпус­тки зберігається місце роботи. Вагітних жінок переводять на легшу роботу зі збереженням заробітної плати (якщо вона відрізняється).

   На роботах зі шкідливими умовами праці жінки мають право на пенсію у віці 45 років при стажі роботи не менше як 15 років.

Прочитано 424 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация