Искать


 

Четвер, 03 Листопад 2016 07:55

ГУ Держпраці провело наради щодо праці неповнолітніх

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці провело наради щодо праці неповнолітніх

     На минулому тижні – з 25 по 28 жовтня 2016 року фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області, Управління нагляду в промисловості і за об’єктами підвищеної небезпеки, відділу  державного нагляду в енергетиці, металургії та у машинобудуванні, провели ряд превентивних заходів спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області.

     За звітній період проведено дві наради на тему «Праця неповнолітніх на підприємстві». Ця тема обговорювалась 26 жовтня у ПАТ «Сєвєродонецький КМЗ» і 27 жовтня у Сєвєродонецькому РЕМ ТОВ   «Луганське енергетичне об'єднання».
     Під час цих заходів інспектори ГУ Держпраці довели до відома присутніх наступну інформацію.

     Праця неповнолітніх регулюється Кодексом законів про працю України, Законами України «Про відпустки», «Про охорону праці», «Про охорону дитинства», «Про зайнятість населення», нормативними актами Кабінету Міністрів України та профільних міністерств.
     Неповнолітні у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.
     Чинне законодавство України, нормативні акти, що стосуються праці дітей, спрямовані на вилучення тих видів робіт, які мають шкідливий вплив на здоров'я та розвиток дитини, створення умов для всебічного розвитку дітей, зокрема розвиток творчих здібностей, формування позитивних настанов на суспільно корисну трудову діяльність, створення умов для реалізації трудової активності дітей і підлітків у належних санітарно-гігієнічних умовах, які сприяють розвитку дитини.
     Особливості охорони праці неповнолітніх спрямовані на реальне здійснення права на працю, підвищення кваліфікації, поєднання роботи з навчанням, тощо. Особлива охорона праці неповнолітніх - система спеціальних норм, які надають неповнолітнім трудові пільги.
      Охорона праці неповнолітніх включає такі заходи:
   - заборона (обмеження) застосування праці неповнолітніх - заборона застосування праці неповнолітніх на важких роботах і роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці та на підземних роботах, також інших роботах, які можуть заподіяти шкоду їхньому професійному розвитку; встановлені граничні норми підіймання і переміщення важких речей неповнолітніми; забороняється залучати неповнолітніх до робіт вахтовим методом;

    - залучення неповнолітніх до праці з певними обмеженнями - встановлення віку прийняття на роботу; медичні огляди; надання першого робочого місця; броня для прийняття на роботу; квота робочих місць; професійне навчання на виробництві; надання пільг щодо умов праці; обмеження звільнення з ініціативи роботодавця;

    - обмеження трудового навантаження неповнолітніх - скорочена тривалість робочого часу; подовжена щорічна основна  оплачувана  відпустка; заборона направлення в службові відрядження, притягнення до надурочної роботи, в нічний час, у вихідні, святкові та неробочі дні; зниження норми виробітку;

    - пільги для працівників, які поєднують роботу з навчанням; обмеження щодо укладання договору про повну індивідуальну матеріальну відповідальність. 

      Усі особи, молодші вісімнадцяти років, приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і надалі, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов’язковому медичному оглядові. На кожному підприємстві, в установі, організації повинні вести спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням дати їх народження.

     Наприкінці заходів, після обговорення зазначеної вище інформації, учасниками нарад були прийняті наступні рішення:
1.Керівництву підприємства довести до відома всім посадовим особам та працівникам про необхідність  дотримання чинного законодавства України, нормативних актів, що стосуються праці дітей.
2.У разі необхідності звертатись до ГУ Держпраці у Луганській області за роз`ясненням щодо праці неповнолітніх.

      Загалом, на минулому тижні фахівцями відділу проведено дев’ять нарад. Окрім праці неповнолітніх розглядались такі теми:

     «Дотримання правил безпеки під час оснащення блокувальними пристроями та засобами сигналізації потенційно-небезпечних місць на підприємстві» – ця тема висвітлювалась 25 жовтня у ПАТ «Котлоочистка», 26 жовтня у ТОВ «Союзенергомаш» 27 у ТОВ «Лисмет», у ПрАТ «СНВО «Імпульс».
      Підготовку до роботи підприємства у осінньо-зимовий період  2016-2017рр обговорювали 25 жовтня у ТОВ «Лисмет», про дотримання порядку при проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань  і аварій на виробництві розмовляли 28 жовтня з працівниками ТОВ «Лисмет».

 

Прочитано 537 раз Последнее изменение Четвер, 03 Листопад 2016 08:01
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация