Искать


 

Середа, 02 Листопад 2016 12:08

ГУ Держпраці провело семінари щодо безпеки на уроках трудового навчання

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці провело семінари щодо безпеки на уроках трудового навчання

   Протягом останніх днів – в період з 28 жовтня по 01 листопада 2016р. інспекторським складом відділу державного нагляду в агропромисловму комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області проведено семінари-наради на тему: «Безпека на уроках трудового навчання». Ці заходи проводились в закладах освіти м.Сєвєродонецька , Старобільська Сватівського району,м. були проведені семінар-наради за участі директорів закладів освіти, інженерів з охорони праці, викладацького складу.

   Формування знань, умінь і навичок при виконанні різних видів робіт, підготовка до майбутньої професії відбувається на уроках технології (трудового навчання). Трудова діяльність школярів на уроках технології суворо регламентується правилами, положеннями та інструкціями з охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії.
Незважаючи на це, заняття за технологією відрізняються підвищеною потенційною небезпекою для школярів. На практичних уроках учні нерідко отримують різні травми, більшість з яких незначні. Та деякі травми здатні завдати серйозної шкоди здоров'ю і навіть призвести до летального результату.

    Основні причини травматизму на уроках трудового навчання наступні:

1. погана організація уроку, недостатній контроль з боку викладача;
2. недотримання правил техніки безпеки і порушення трудової дисципліни;
3. недостатній рівень теоретичної та практичної підготовки учнів;
4. невідповідність технологічного процесу нормам з охорони праці: заздалегідь непридатні заготовки, відсутність пристосувань безпеки, небезпечні технології;
5. відсутність, несправність, невідповідність умовам роботи або невикористання спецодягу та засобів індивідуального захисту;
6. недостатня вимогливість викладача в питаннях дотримання інструкцій і вимог техніки безпеки;
7. помилки в організації робочого місця: порушення норм проходів, робочих зон, невідповідність висоти основного обладнання зростанню учнів, недостатня освітленість;
8. відсутність на верстатах і машинах огороджень, захисних пристосувань;
9. незабезпеченість майстерень захисними пристроями від ураження учнів електричним струмом.
Найбільшу кількість травм на уроках праці школярі отримують через свою неуважність, пустощі, порушення інструкцій і вимог техніки безпеки.


    До числа основних профілактичних заходів щодо зниження травматизму на уроках праці відноситься дотримання школярами інструкцій і вимог техніки безпеки. Загальні вимоги безпеки під час уроків трудового навчання є такими:
1. Дотримуватися правил пожежної безпеки, електробезпеки та поведінки, вимоги техніки безпеки, інструктажів, інструкцій.
2. Не заходити в навчальні та виробничі приміщення без дозволу викладача.
3. Приступати до виконання роботи тільки після проходження інструктажу.
4. При необхідності використовувати спеціальний одяг: халат, фартух, бере, косинку і засоби індивідуального захисту.
5. Виконувати тільки ту роботу, на виконання якої отримали завдання.
6. Не залишати робоче місце без дозволу викладача.
7. Не заважати роботі інших школярів.
8. Не бавитись, не бігати, не порушувати дисципліну, не здійснювати дії і вчинки, здатні привести до нещасного випадку.
9. Про випадки травмування, погіршенні самопочуття, при появі небезпек, необхідно негайно повідомити викладачеві праці або іншим дорослим.

   Після обговорення зазначеної вище інформації, за результатами роботи семінарів, їх учасниками приймались наступні рішення:

- дирекції закладу здійснювати постійний контроль за станом охорони праці та трудовою дисципліною на уроках технології (трудового навчання).;

- чітко визначити (розподілити) функції, обов’язки, відповідальність педагогічного колективу з відображенням в посадових інструкціях, інструкціях з охорони праці ;

- розробити та впровадити комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативних вимог з питань охорони праці;

- не допускати учнів до виконання робіт без проходження інструктажів.

 

Прочитано 529 раз Последнее изменение Середа, 02 Листопад 2016 12:11
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация