Искать


 

Четвер, 27 Жовтень 2016 06:23

ГУ Держпраці провело нараду щодо безпеки експлуатації автомобільного транспорту в осінньо-зимовий період

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці провело нараду щодо безпеки експлуатації автомобільного транспорту в осінньо-зимовий період

   На минулому тижні інспекторським складом відділу державного нагляду в АПК, СКС на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і за об’єктами підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області було проведено розширену нараду з керівниками автотранспортних підприємств з питань дотримання вимог безпеки праці під час організації виконання робіт в осінньо-зимовий період на автомобільному транспорті.

   В осінньо-зимовий період інтенсивність руху автотранспорту на дорогах не слабшає, незважаючи на ряд несприятливих погодно-кліматичних умов. Істотний вплив на безпеку руху чинять погодно-кліматичні умови, особливо в період, коли дощі, снігопад і обмерзання поверхні дороги значно ускладнюють експлуатацію рухомого складу, підвищують імовірність виникнення аварій і травмонебезпечних ситуацій.

   Найбільш небезпечна ожеледь. Коефіцієнт зчеплення шини з дорогою знижується в кілька разів. Таке ж відбувається і при мокрому дорожньому покритті. Хоча мокре, брудне покриття являє собою меншу небезпеку, ніж обледеніле, однак потрібно враховувати, що коефіцієнт зчеплення коліс з дорогою на мокрому асфальтобетонному покритті порівняно з сухим знижується в 1,5—2 рази, а брудного і замасленого — в 4 рази. У такому ж співвідношенні збільшується гальмівний шлях автомобіля. Ще одним негативним природним явищем в осінньо-зимовий період є сильні вітри, здатні чинити на автомобіль бічне навантаження. Під час руху на великих швидкостях по слизькому і обледенілому покритті таке навантаження здатне відхиляти автомобіль від прямолінійної траєкторії, що може призвести до заносу.

    Під час експлуатації транспорту в період можливих негативних природних явищ, слід особливу увагу приділити його технічному стану. В двигуні, коробці передач і задньому мосту літні сорти мастил треба замінити на зимові. В іншому випадку крім підвищеного зносу можуть статися поломки агрегатів. Основну увагу потрібно приділити вузлам і механізмам, що безпосередньо впливають на безпеку руху (стан гальмівної системи). Адже від них залежать гальмівні якості автомобіля, його керованість, можливість мимовільної зміни напрямку руху, подача і видимість сигналів маневрування.  

    За результатами обговорення зазначеної інформації учасниками наради були прийняті наступні рішення:

- підвищити існуючій рівень та стан охорони праці на підприємстві;

- дотримуватися своєчасного проведення:

   - інструктажів з охорони праці;

   - проведення навчання персоналу залученого до роботи підвищеної небезпеки;

   - проведення медогляду працівникам;

- працівникам підвищити увагу, обережність і відповідальність при виконанні професійних обов’язків;

- отримані на нараді відомості застосовувати в подальшій роботі при створенні умов праці на підприємстві, відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці.

    Наприкінці заходу інспектори ГУ Держпраці порекомендували учасникам наради частіше проводити повторні та позапланові інструктажі в автотранспортних підрозділах своїх підприємств, адже такі дії не суперечать вимогам законодавства з охорони праці і є дуже ефективними в профілактиці травматизму.

 

Прочитано 535 раз Последнее изменение Четвер, 27 Жовтень 2016 10:28
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация