Искать


 

Середа, 19 Жовтень 2016 12:00

Обережно! Газ у побуті!

Оцените материал
(0 голосов)

Обережно! Газ у побуті!

   З настанням холодів зростає активність використання газових приладів. Устаткування, яке у своїй роботі використовує газ, приносить до наших осель тепло та затишок, але воно ж може і нести загрозу для нашого життя. Отже, під час користування таким устаткуванням необхідно пам’ятати про можливі загрози від нього та додержуватись правил безпечного користування газовими приладами.

   Першою загрозою життю людини, яку несуть газові прилади – є виток газу. Щоб попередити лихо, «ворога треба знати в обличчя». Метан (СН4), який використовує газове устаткування має наступні властивості: газ без кольору, запаху, смаку, легший за повітря. Для того, щоб люди могли вчасно помітити виток газу, до метану додають спеціальну речовину – одорант, тому газ потрапляючи до наших будинків вже має специфічний запах. Метан, досягаючи певної концентрації у повітрі, негативно впливає на здоров’я людини і може викликати удушення. Також суміш цього газу із повітрям, в залежності від концентрації метану, є вибухо та пожежонебезпечною.  

   Якщо у вас є підозри, що в вашій оселі стався виток газу не можна користуватися електроприладами та відкритим вогнем. Потрібно перекрити крани на газові прилади, відкрити вікна для провітрення приміщення та подзвонити до аварійної газової служби.  

   В тих населених пунктах, де неможливе централізоване газопостачання, для живлення газових приладів використовується газобалонні установки, наповнені зрідженим газом вуглеводородного ряду, зокрема пропаном (С3Н8) чи/та бутаном (С4Н10). Ці гази, на відміну від метану, важче повітря. Використання газових балонів, окрім можливості витоку газу, має додаткові небезпеки через те, що газ у балонах знаходиться під тиском. Заправка таких балонів має відбуватися лише на спеціальних станціях. Треба бути впевненим, що балон заправлений згідно технічних норм, а його вентиль є справним. При експлуатації балону його не можна підігрівати.  

   Друга загроза життю людини, яка може надходити від газових приладів – продукти їх роботи – вуглекислий (СО2) та чадний (СО) гази. Обидві ці речовини мають негативний вплив на здоров’я людини. Особливо небезпечним є чадний газ, невелика концентрація якого у повітрі може призвести до летального наслідку.

   Щоб не допустити скупчення цих газів у повітрі, перед користуванням газовими приладами потрібно перевірити тягу в вентиляційних каналах. Лише за наявності достатньої тяги можна вмикати газові прилади. Перевірити наявність тяги у вентиляційному отворі можна за допомогою запаленої свічі, піднісши її до вентиляційного отвору. У разі відсутності тяги полум’я буде горіти рівно, не відхиляючись; у разі наявності тяги полум’я свічі відхилиться в бік вентиляційного отвору.

   Як бачимо, халатність під час користування газовими приладами може призвести до нещасного випадку: вибуху чи пожежі в оселі, отруєння газами з летальним наслідком. На жаль, такі випадки періодично трапляються. Щоб не поповнити список постраждалих від халатного використання газовими приладами, потрібно бути уважними та пам’ятати основні правила безпеки.

 

Прочитано 698 раз Последнее изменение Середа, 19 Жовтень 2016 12:05
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация