Искать


 

Вівторок, 04 Жовтень 2016 08:11

ГУ Держпраці інформує: порядок ведення трудових книжок на підприємстві

Оцените материал
(2 голосов)

ГУ Держпраці інформує: порядок ведення трудових книжок на підприємстві

   Порядок ведення трудових книжок регулюються Кодексом законів про працю України, постановою Кабінету МіністрівУкраїни від 27 квітня 1993 р. N 301 "Про трудові книжки працівників", Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Міністерствапраці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. N 58, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 р. за N 110.

   Відповідно до статті 48 КЗпП трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.

   Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п'яти днів. Цей документ ведеться також на позаштатних працівників при умові, якщо вони підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, які проходять стажування на підприємстві, в установі, організації.

   Працівникам, що стають на роботу вперше, трудова книжка оформляється не пізніше п'яти днів після прийняття на роботу. Студентам вищих та учням професійно-технічних навчальних закладів трудова книжка оформляється не пізніше п’яти днів після початку проходження стажування.

   Відповідно до Інструкції  про порядок ведення трудових книжок працівників № 58 заповнення трудової книжки вперше проводиться власником або уповноваженим ним органом не пізніше тижневого строку з дня прийняття працівника на роботу або прийняття студента вищого, учня професійно-технічного навчального закладу, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем "кваліфікований робітник", "молодшийспеціаліст", "бакалавр", "спеціаліст" та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, на стажування.

                                               До трудової книжки вносяться:

 - відомості про працівника: прізвище, ім'я та по батькові, дата  народження;

- відомості про роботу, переведення на іншупостійну роботу, звільнення;

- відомості про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за  успіх у роботі та інші заохочення відповідно   до   чинного  законодавства України;

- відомості про відкриття, на   які видані дипломи,   про  використані винаходи   і   раціоналізаторські пропозиції та про  виплачені у зв'язку з цим винагороди.

                Стягнення до трудової книжки не заносяться.

 

Прочитано 653 раз Последнее изменение Вівторок, 04 Жовтень 2016 08:20
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация