Искать


 

П'ятница, 23 Вересень 2016 12:06

ГУ Держпраці провело ряд превентивних заходів спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці провело ряд превентивних заходів спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області

      З 12 вересня по 16 вересня 2016 року фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області відділу державного нагляду в енергетиці, металургії та у машинобудуванні провели ряд превентивних заходів спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області, а саме:

      Зокрема, проведено 12 нарад:

             12 вересня провели наради щодо утримання металевих конструкцій будівель, настилів, ремонтних та перехідних майданчиків, наявності перильного огородження та організації безпечного виконання робіт на висоті у ТОВ «РОКБА», щодо дотримання правил безпеки під час виконання ремонтних робіт в електроустановках, а саме: порядок видачі нарядів-допусків та дозволів на підготовку робочого місця; підготовку робочого місця та допуск працівників до роботи у ТОВ «НВП Телсис», щодо дотримання правила будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів, в розділі відомчий нагляд і обслуговування у ТОВ «Норд-втормет» та щодо виконання вимог з організації безпечного ведення вогневих робіт, а також по правилам безпеки і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском у ТОВ «Листрансмаш».

              14 вересня провели 3 (три) наради щодо дотримання правил безпеки під час виконання ремонтних робіт в електроустановках, а саме: порядок видачі нарядів-допусків та дозволів на підготовку робочого місця; підготовку робочого місця та допуск працівників до роботи у ПАТ «Сєвєродонецький КМЗ», у ТОВ «Східремсервис», у ТОВ «Норд – втормет» та щодо виконання вимог з організації безпечного ведення вогневих робіт, а також по правилам безпеки і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском у Лисичанського РЕМ ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання».

                15 вересня провели наради щодо утримання металевих конструкцій будівель, настилів, ремонтних та перехідних майданчиків, наявності перильного огородження та організації безпечного виконання робіт на висоті у Сєвєродонецький РЕМ ТОВ «ЛЕО», щодо виконання вимог з організації безпечного ведення вогневих робіт, а також по правилам безпеки і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском у ТОВ «Норд – втормет».

                16 вересня провели 2 (дві) наради з охорони праці по виконанню вимог з організації безпечного ведення вогневих робіт, а також по правилам безпеки і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском у ТОВ «Даймонтхім» та у Луганської філії ДП «Регіональні електричні мережі».

Зазначені наради оформлені протоколами в яких запропоновано керівництву підприємств довести до відома всім посадовим особам та працівникам про необхідність виконання вимог нормативно правових актів з охорони праці при виконанні робіт підвищеної небезпеки та експлуатації обладнання підвищеної небезпеки відповідно певної теми наради, також керівництву підприємств запропоновано проведення перевірок фахівцями відомчого нагляду стану охорони праці відповідно певної теми наради.

         Також надано 3 консультації з питань охорони праці та промислової безпеки:

     13 вересня працівникам ТОВ «Норд-втормет» м.Сєвєродонецьк на тему: «Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт» та працівникам ТОВ НВП «РОКБА» м. Рубіжне на тему: «Оформлення протоколу з перевірки знань з електробезпеки».

     14 вересня працівникам ПАТ «Сєвєродонецький КМЗ» на тему: «Оформлення протоколу з перевірки знань з електробезпеки».

      Також звертаю увагу, що 12 вересня 2016 року у ТОВ «РОКБА» в      м. Рубіжне працівники відділу   державного нагляду в енергетиці, металургії та у машинобудуванні провели нараду щодо утримання металевих конструкцій будівель, настилів, ремонтних та перехідних майданчиків, наявності перильного огородження та організації безпечного виконання робіт на висоті, на якій були розглянуті наступні питання, а саме:

     1. Інформація щодо необхідності дотримання правил безпеки під час утримання металевих конструкцій будівель, настилів, ремонтних та перехідних майданчиків, наявності перильного огородження та організації безпечного виконання робіт на висоті на ТОВ НВП «РОКБА».

      2. Використання праці неповнолітніх на ТОВ НВП «РОКБА».

     В нараді прийняли участь фахівці відділу ДН в ЕММ, керівництво підприємства та посадові особи виробничих служб.

     На нараді зазначили, що правила охорони праці під час виконання робіт на висоті поширюються на суб’єктів господарювання, які організовують або виконують роботи на висоті, у тому числі верхолазні роботи, і встановлюють вимоги безпеки і охорони праці під час здійснення будівництва, монтажу (демонтажу) конструкцій і обладнання, ремонту, реконструкції, експлуатації об`єктів.

     Правила встановлюють єдиний порядок організації і виконання робіт на висоті з метою забезпечення безпеки працівників.   До виконання робіт на висоті допускаються особи, не молодше 18 років, та які пройшли:

      1. Професійний добір відповідно до Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженого спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 23.09.94 № 263/121, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.01.95 за № 18/554;

      2. Медичний огляд відповідно до вимог Положення про медичний огляд працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31.03.94 №45, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.06.94 за № 136/345;

      3. Спеціальне навчання та перевірку знань з охорони праці відповідно до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/10511 (далі - НПАОП 0.00-4.36-05);

      4. Навчання та перевірку знань з протипожежної безпеки осіб, які виконують вогневі роботи, відповідно до вимог Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 19.10.2004 № 126, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 04.11.2004 за № 1410/10009 (далі - НАПБ А.01.001-04).

       Під час організації робіт на висоті слід ураховувати, що основними небезпечними виробничими факторами під час виконання цих робіт є падіння працівника або падіння предметів; супутніми можуть бути фактори: пожежна небезпека, дія електричного струму, підвищені рівні запиленості, загазованості повітря, шуму, несприятливі кліматичні умови тощо.

        Для створення безпечних умов під час виконання робіт на висоті необхідно:

       1.Керівництву підприємства довести до відома всім посадовим особам та працівникам про необхідність дотримання правил безпеки під час утримання металевих конструкцій будівель, настилів, ремонтних та перехідних майданчиків, наявності перильного огородження та організації безпечного виконання робіт на висоті.

        2. Керівництву підприємства провести перевірку фахівцями відомчого нагляду стану охорони праці щодо дотримання правил безпеки під час виконання робіт на висоті і проінформувати відділ державного нагляду в енергетиці, в металургії та машинобудуванні про результати перевірки.

       3. За інформацією від керівників праця неповнолітніх на ТОВ НВП «РОКБА» не використовується.

          

Прочитано 542 раз Последнее изменение П'ятница, 23 Вересень 2016 12:12
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация