Искать


 

Середа, 14 Вересень 2016 13:17

ГУ Держпраці проведено «круглий стіл» у ВП «Шахта Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля»

Оцените материал
(1 Голосовать)

ГУ Держпраці проведено «круглий стіл» у ВП «Шахта Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля»

     Фахівцями ГУ Держпраці, Управління гірничого нагляду 13.09.2016р. проведено «круглий стіл» у ВП «Шахта Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля» з розгляду питання «Ведення очисних робіт до первинної посадки основної покрівлі».

      З 2014 року на шахті «Карбоніт» згідно з проектом ведеться підготовка виїмкової дільниці 13 західної лави по пласту m3 на західному крилі шахтного поля.

      В даний час пройдено розкриваючі гірничі виробки і монтажна камера. А для монтажу очисного обладнання необхідно розширення цих виробок до проектних розмірів. Остаточний обсяг робіт ще дуже великий.

     Але вже на сьогоднішній день виникає необхідність в розробці технічної документації на ведення очисних робіт в лаві, згідно уточнених гірничо-геологічних умов. Для цього необхідно розглянути дані умови на засіданні галузевої постійно діючої комісії з управління гірничим тиском і відповідно до її рекомендацій затвердити технічну документацію.

     У технічну документацію на відпрацювання виїмкових дільниць в обов'язковому порядку включаються заходи щодо безпечного виконання робіт до первинної посадки основної покрівлі, затверджені технічним керівником шахти.

     У заходах необхідно передбачати залишення запобіжних ціликів для охорони гірничих виробок, а також, при появі ознак посадки основної покрівлі (збільшення віджиму вугілля, поява техногенних тріщин вглиб масиву, збільшення навантаження на кріплення і збільшення газовиділення) необхідно для забезпечення стійкості і збереження секцій механізованого кріплення виконувати наступне:

1. Під перекриття кожної секції поруч із задніми гідравлічними стійками встановлюються по падінню дві дерев'яні стійки діаметром не менше 14см під відрізок розпилу. При цьому на ділянці повинен перебувати необхідний запас лісових матеріалів для установки стійок, викладки клітей і перетяжки покрівлі.

2. При експлуатації механізованого кріплення необхідно контролювати спеціальним шаблоном запас розсуву гідростійок (особливо задніх) на розвантаження. При величині запасу розсуву менш 100мм необхідно щозміни контролювати його величину, а перед очікуваними посадками основної покрівлі слід робити виїмку вугілля з присечки покрівлі або грунту. При зниженні запасу розсуву до 75мм необхідно починати систематичну присечку бічних порід при виїмці вугілля.

3. Перед очікуваними посадками основної покрівлі необхідно в підготовчих виробках на відстані не менше за 10м від сполучення їх з лавою посилити кріплення за рахунок установки на кожній арці двох додаткових міжрамних стяжок.

4. Секції кріплення повинні бути встановлені перпендикулярно до лінії падіння пласта, досягаючи максимальної площі зіткнення перекриття з породами покрівлі, при цьому площина перекриттів секцій повинна бути паралельна площині контакту порід з пластом.

5. Не допускати обвалення порід безпосередньої покрівлі в призабійний простір.

6. Не допускати тривалих зупинок окремих частин лави.

   При обговоренні питання «круглого столу» фахівцями шахти взято до відома для роботи результати його розгляду.

Прочитано 519 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация