Искать


 

Понеділок, 12 Вересень 2016 11:39

Особливості працевлаштування неповнолітніх

Оцените материал
(1 Голосовать)

Особливості працевлаштування неповнолітніх

 Працевлаштування неповнолітніх громадян є однією з актуальних проблем.

 Відповідно до  частини 1 статті 188 КЗпП, допускається прийняття на роботу лише тих неповнолітніх осіб, які вже досягли шістнадцяти років. За згодою одного із батьків або особи, що його замінює (усиновлювача чи піклувальника), можуть прийматися на роботу, як вийняток, й особи, які досягли п'ятнадцяти років.

 Допускається прийняття на роботу відповідно до частини 3 статті 188 КЗпП учні загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров'ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

 Згідно зі статтею 24 КЗпП України трудовий договір з неповнолітніми обов'язково укладається в письмовій формі. Трудовий договір – це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з пiдляганням внутрiшньому трудовому розпорядковi, а власник пiдприємства, установи, органiзацiї або уповноважений ним орган чи фiзична особа зобов'язується виплачувати працiвниковi заробiтну плату i забезпечувати умови працi, необхiднi для виконання роботи, передбаченi законодавством про працю, колективним договором i угодою сторін (стаття 21 КЗпП).

 Для осіб, які не досягли 18 років, випробувальний термін при прийнятті на роботу не встановлюється (стаття 26 КЗпП). Оскільки організм неповнолітнього тільки формується, то є потреба регулярно слідкувати за станом його здоров'я. Саме тому усі неповнолітні особи приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду (порядок його проведення визначено у Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 травня 2007 року № 246) і в подальшому, до досягнення двадцяти одного року, щороку підлягають обов'язковому медичному оглядові (стаття 191 КЗпП).

 

Прочитано 558 раз Последнее изменение Понеділок, 12 Вересень 2016 13:31
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация