Искать


 

Понеділок, 01 Серпень 2016 11:11

ГУ Держпраці інформує: поняття, види та строки укладання трудового договору згідно з КЗпП України

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує: поняття, види та строки укладання трудового договору згідно з КЗпП України

    Легальна трудова діяльність людини на будь-якому підприємстві не можлива без укладання трудового договору. Цьому важливому документу присвячено ІІІ розділ Кодексу законів про працю України, який так і називається – «Трудовий договір».
    Згідно статті 21 КЗпП, трудовий договір – угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
    Стаття 23 КЗпП встановлює три види трудових договорів, в залежності від строку, на які вони укладаються. Отже, за цим критерієм трудовий договір може бути:
1) безстроковим, що укладається на невизначений строк;
2) на визначений строк, встановлений за погодженням сторін;
3) таким, що укладається на час виконання певної роботи.

    Також у ст.23 КЗпП зазначено, що строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
    Особливою формою строкового договору є контракт (ст.21 КЗпП). Він укладається в письмовій формі в двох примірниках і підписується роботодавцем і працівником. В контракті вказується строк його дії, права, обов’язки і відповідальність сторін (в тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення праці, умови розірвання договору (в тому числі дострокового), які  встановлюватися угодою сторін.
    Отже, знаючи ці статті Кодексу законів про працю України, роботодавець та працівник зможуть обрати та оформити саме той трудовий договір, який найліпше підійде для певної ситуації.

 

 

Прочитано 689 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация