Искать


 

Вівторок, 14 Червень 2016 10:57

12 червня Всесвітній день боротьби з дитячою працею

Оцените материал
(0 голосов)

12 червня Всесвітній день боротьби з дитячою працею

    12  червня відзначається Всесвітній день боротьби з дитячою працею (World Day Against Child Labour). Цей день відзначається за ініціативи Міжнародної організації праці щорічно, з 1997 року.
    В Україні дитяча праця заборонена законодавством. Згідно ст.188 КЗпП «Не допускається прийняття на роботу осіб молодше шістнадцяти років.За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п'ятнадцяти років. Для пiдготовки молодi до продуктивної працi допускається прийняття на роботу учнiв загальноосвiтнiх шкiл, професiйно-технiчних i середнiх спецiальних навчальних закладiв для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров'ю i не порушує процесу навчання, у вiльний вiд навчання час по досягненнi ними чотирнадцятирiчного вiку за згодою одного з батькiв або особи, що його замiнює».
    Для працівників віком від 14 до 18 років трудове законодавство України встановлює ряд певних особливостей, обумовлених додатковими пільгами для підлітків у зв’язку з їх фізіологічними, психологічними та віковими особливостями. А саме:
1) встановлення мінімального віку прийняття на роботу;
2) встановлення скороченої тривалості робочого дня;
3) встановлення особливого порядку звільнення;
4) заборона залучення до робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці;
5) заборона піднімати і переміщувати речі, маса яких перевищує встановлені граничні норми;
6) заборона до нічних, надурочних робіт та робіт у вихідні дні;
7)проведення обов’язкових медичних оглядів;
8) надання щорічної основної відпустки подовженої тривалості,
9) зменшення норм виробітку.

    Необхідність впровадження цих особливостей праці для неповнолітніх пояснюється не тільки фізіологічними особливостями організму підлітків, який тільки формується, так і відсутністю у більшості з них відповідної професії і спеціальності. Саме ці обставини і визначили відмінність правового регулювання їх праці, хоч за загальними правилами на повнолітніх повністю поширюється законодавство про працю, а їх права щодо трудового договору прирівнюються до прав повнолітніх працюючих.

 

Прочитано 578 раз Последнее изменение Вівторок, 14 Червень 2016 11:00
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация