Искать


 

П'ятница, 03 Червень 2016 12:16

ГУ Держпраці здіснює моніторинг за станом об’єктів підвищеної небезпеки в хімічній промисловості

Оцените материал
(1 Голосовать)

ГУ Держпраці здіснює моніторинг за станом об’єктів підвищеної небезпеки в хімічній промисловості

Фахівцямі Головного управління Держпраці у Луганській області відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки, у розрізі покладених на них функціональних обов’язків, проводиться моніторинг за станом об’єктів підвищеної небезпеки в хімічній промисловості.

Нагадаємо, що Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 року № 956 (зі змінами) «Про ідентифікацію та декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки» затверджені Порядок ідентифікації та обліку об'єктів підвищеної небезпеки (далі Порядок ідентифікації) та Порядок декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки (далі Порядок декларування). Дія вказаних нормативних актів поширюється на всі суб'єкти господарювання, у власності або користуванні яких є об'єкти, де можуть використовуватися або виготовлятися, перероблятися, зберігатися чи транспортуватися небезпечні речовини (далі - потенційно небезпечні об'єкти), а також на всі суб'єкти господарювання, які мають намір розпочати будівництво потенційно небезпечних об'єктів (пункт 1 Порядку ідентифікації). Суб'єкт господарювання, у власності або користуванні якого є хоча б один потенційно небезпечний об'єкт чи який має намір розпочати будівництво такого об'єкта, організовує проведення його ідентифікації (пункт 3 Порядку ідентифікації).

            Суб'єкт господарювання складає повідомлення про результати ідентифікації об'єктів підвищеної небезпеки за формою ОПН-1 (додаток 1 Порядку ідентифікації) і надсилає його у двотижневий термін відповідним територіальним органам , у тому числі Головному управлінню Держпраці у Луганській області.

            Суб'єкт господарювання, у власності або користуванні якого є об'єкти підвищеної небезпеки, проводить у шестимісячний строк їх повторну ідентифікацію у разі: зміни умов виробництва, номенклатури небезпечних речовин або їх кількості; внесення змін до законодавства у сфері діяльності, пов'язаної з об'єктами підвищеної небезпеки; будівництва в прилеглих районах нових об'єктів, якщо це впливає на зміст відомостей, наведених у повідомленні про результати ідентифікації, зміни власника об'єкта (пункт 19 Порядку ідентифікації).

            Результати ідентифікації та розрахунки, на підставі яких вона проводилася, зберігаються суб'єктом господарювання протягом 25 років. У разі припинення діяльності суб'єкта господарювання зазначені документи підлягають передачі правонаступникові (спадкоємцеві), а у разі його відсутності - до державного архіву. У разі відчуження об'єкта підвищеної небезпеки зазначені документи передаються його новому власнику (пункт 21 Порядку ідентифікації).

            Суб'єкти господарювання несуть відповідальність згідно із законодавством за своєчасне, повне і достовірне проведення ідентифікації та декларування об'єктів підвищеної небезпеки.

           За 5 місяців 2016 року проведена перевірка 10 повідомлень результатів ідентифікації об`єктів підвищеної небезпеки 8 суб`єктів господарювання, робота в цьому напрямку постійно триває.

 

Прочитано 559 раз Последнее изменение Понеділок, 06 Червень 2016 07:33
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация