UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 23 Грудень 2020 07:43

Інспектором Головного управління Держпраці проведено семінар-нараду з працівниками КНП «Старобільське РТМО»

Оцените материал
(0 голосов)

    Інспектором відділу державного нагляду в АПК, СКС на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області проведено семінар-нараду з працівниками Комунального некомерційного підприємства "Старобільськ районне територіальне медичне об’єднання» Старобільської районної ради.

    В ході заходу інспектор Головного управління Держпраці ознайомив працівників закладу з інформаційно-методичними матеріалами щодо безпечної експлуатації кисневих балонів і систем трубопроводів з киснем. Було наголошено на наступному:

    Кожен суб’єкт господарювання, підприємство, установа, організація, заклад охорони здоров’я (далі – підприємство), що експлуатує, зберігає, транспортує тощо) кисневі балони (блоки балонів) чи кисневі трубопроводи, повинно розробити відповідні інструкції з охорони праці з урахуванням конкретних умов безпеки їх експлуатації, що діють у межах підприємства.

    Власник (користувач) кисневих балонів зобов’язаний забезпечити умови їх зберігання, експлуатації, утримання у справному стані з додержанням вимог нормативно-правових актів з охорони праці, експлуатаційно-технічної документації заводів-виробників та актів підприємства з охорони праці.

    Перевезення кисневих балонів здійснюється відповідно до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04.08.2018 № 656, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.09.2018 за № 1041/32493.

    Керівник підприємства наказом призначає відповідальних працівників:

  • за справний стан і безпечну експлуатацію кисневих трубопроводів, посудин, що працюють під тиском та балонів;
  • за транспортування, здачу під наповнення і отримання наповнених кисневих балонів (експедитор).

    До обслуговування кисневих балонів допускаються працівники не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд, інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, про що мають відповідне посвідчення. Періодична перевірка теоретичних знань і практичних навичок обслуговуючого персоналу повинна проводитися не рідше одного разу на 12 місяців. Працівники, які не пройшли перевірку знань з охорони праці та не мають посвідчення, не можуть бути допущені до самостійної роботи та експлуатації обладнання. Навчання, інструктажі та перевірка знань з питань охорони праці персоналу проводиться у відповідності до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/10511.

    Окрім цього, разом з працівниками КНП «Старобільське РТМО» інспектор Головного управління Держпраці розглянув та обговорив наступні правила зберігання і подача кисню.

    Подача кисню в приміщення повинна проводитися через централізований пункт зберігання і розподілу кисню і систему трубопроводів газоподібного кисню. Балони з киснем пртрібно встановлювати (не більше 10 штук ємкістю 40 літрів кожен) в спеціальних шафах, що не згоряють, поза будівлею в простінках на відстані не менше 4 м від віконних і дверних отворів по горизонталі і вертикалі або в одноповерхових прибудовах з негорючих матеріалів. Центральний пункт зберігання і розподілу кисню потрібно розміщувати в окремих будівлях, із стінами з негорючих матеріалів без віконних отворів з покриттям, що легко знімається і на відстані не менше 25 метрів від будівель і споруд, у яких можуть перебувати люди. Підлога має бути рівна з неслизькою поверхнею, виконана з матеріалів, що виключають виникнення іскри. Балони з киснем треба встановлювати на відстані не менше ніж 1 м від опалювальних приладів.

    При наповненні балонів необхідно використовувати газоаналізатори (один для контролю вмісту кисню в повітрі біля цистерни з рідким киснем, а другий для контролю газу в кисневому балоні — тобто для контролю: там кисень чи інший газ).

    Встановлені у приміщенні одинарні балони мають бути закріплені до стіни або стійки за допомогою хомутів або ланцюжків.

    Трубопроводи газоподібного кисню повинні відповідати вимогам ВСН 10-83 «Відомчі будівельні норми. Інструкція з проектування трубопроводів газоподібного кисню» і НПАОП 0.00-1.65-88 «Правила безпеки при виробництві та споживанні продуктів розділення повітря».

    Знежирення трубопроводів при експлуатації проводиться у випадках забруднення їх внутрішньої поверхні, але не рідше одного разу на рік, періодичність проведення аналізів не рідше 1 разу на 6 місяців.

    У кожній установі має бути розроблена і затверджена керівником інструкція з безпечного проведення робіт із знежирення трубопроводів, в якій мають бути вказані роботи, що виконуються за нарядом-допуском.

    Знежирення можуть проводити організації, що мають дозвіл Держпраці на проведення даного виду робіт.

    Транспортування наповнених киснем балонів проводиться відповідно до вимог «Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів на ресорному транспорті» в горизонтальному положенні, обов’язково з прокладками між балонами. В якості прокладок можна застосовувати дерев’яні бруски з вирізаними гніздами для балонів, а також мотузяні або гумові кільця завтовшки не менше 25 мм. (по два кільця на балон). Усі балони повинні укладатися під час транспортування вентилями в один бік. Транспортування балонів в контейнерах, а також без контейнерів у вертикальному положенні обов’язково з прокладками між ними із застосуванням запобіжних засобів від можливого падіння (огородження, кріплення тощо).

    Транспортування балонів повинне проводитися з накрученими ковпаками. Переміщення балонів в пунктах перевантаження, зберігання або споживання газів проводиться на спеціально пристосованих для цього візках, ношах або за допомогою інших пристроїв.

Прочитано 171 раз Последнее изменение Середа, 23 Грудень 2020 07:46
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация