UkraineNOW

 

 

Искать


 

Середа, 23 Грудень 2020 06:48

Правила безпечного використання кисню та посудин під тиском у лікувально-профілактичних закладах були роз’яснені працівникам КНП "Марківський центр первинної медико-санітарної допомоги"

Оцените материал
(0 голосов)

    На виконання окремого доручення Державної служби України з питань праці Головним управлінням Держпраці у Луганській області продовжується проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи та превентивних заходів з метою запобігання виникненню нещасних випадків під час експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем у закладах тимчасового розміщення пацієнтів у мобільних госпіталях, у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком та з підозрою на інфікування COVID-19, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України №211 Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

    Так, 21.12.2020 відділом державного нагляду в АПК, СКС на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області проведено семінар-нараду з працівниками Комунального некомерційного підприємства "Марківський центр первинної медико-санітарної допомоги" Марківської районної ради.

    В ході цього заходу інспектор Головного управління Держпраці наголосив, що лише при суворому дотриманні правил безпеки при експлуатації кисневих балонів та посудин, що працюють під тиском, можливо досягти того, щоб кисень рятував, а не створював загрозу життю та здоров’ю людей. Учасникам семінару-наради було нагадано про основні небезпеки при роботі з киснем.

    Повітря з підвищеним об’ємом кисню (більше 23%) і чистий кисень не токсичні і не здатні горіти і вибухати. Але оскільки кисень є активним окислювачем, більшість речовин і матеріалів в середовищі кисню або в середовищі з високим вмістом кисню утворюють системи з підвищеною вибухо-пожежною небезпекою.

    Палити чи знаходитись біля відкритого вогню дозволяється через 30 хвилин після роботи з рідким киснем (оскільки спецодяг просочений парами кисню та може швидко загорітися).

    При займанні одягу необхідно негайно зануритися у ванну з водою або встати під аварійний душ. У разі відсутності води одяг має бути скинутий негайно або зірваний з потерпілого. Одяг, просякнутий киснем, якийсь час може горіти і без доступу кисню, тому збивати полум’я або закутувати постраждалого в «кошму» не варто. При пожежі необхідно викликати пожежну охорону за телефоном 101, прибрати балони, вжити заходів щодо охолодження балонів водою з безпечного і захищеного місця, розпочати гасіння пожежі.

    Керівник підприємства наказом призначає відповідальних осіб:

 • за справний стан і безпечну експлуатацію трубопроводів постачання газоподібного кисню та посудин, що працюють під тиском;
 • за транспортування, здачу під наповнення і отримання наповнених кисневих балонів (експедитор) (у разі виконання таких робіт);
 • за справний стан та безпечну експлуатацію кисневих балонів.

     Відповідними фахівцями можуть бути призначені особи, які в установленому законодавством порядку пройшли навчання і перевірку знань з охорони праці відповідного напряму: у лікувальних профілактичних закладах — заступник головного лікаря з адміністративно-господарської частини, інженер з устаткування, старша медична сестра, анестезіолог.

    Керівник установи зобов’язаний забезпечити наявність необхідної технічної документації на кожну систему подачі газоподібного кисню.

    У процесі експлуатації киснепровід підлягає оперативному і періодичному контролю у передбачені терміни.

    Оперативний контроль стану трубопроводів проводиться не рідше одного разу на місяць.

    Виявлені при проведенні оперативного контролю несправності та дефекти, а також терміни і методи їх усунення, повинні заноситись в журнал експлуатації трубопроводів газоподібного кисню за підписом осіб, що виявили і усунули їх, а також осіб, відповідальних за справний стан і безпечну експлуатацію цього трубопроводу.

    Періодичний контроль стану трубопроводів газоподібного кисню повинен проводитися в такі терміни:

 • випробовування на щільність проводиться не рідше одного разу в 5 років;
 • гідравлічні або пневматичні випробування на міцність — не рідше одного разу на 8 років;
 • вибіркову ревізію запірної арматури на трубопроводах газоподібного кисню — не рідше одного разу на рік;
 • ревізію регулюючої арматури — не рідше одного разу на рік.

     Трубопроводи кисню підлягають гідравлічним або пневматичним випробуванням на міцність після ремонтів і переробок, пов’язаних із застосуванням зварювальних робіт (підключення інших відгалужень, заміна ділянок і тому подібне) або розбирання трубопроводів, а також перед пуском в експлуатацію трубопроводів, що знаходились в законсервованому стані більше одного року.

    Забороняється:

 • використання кисневих балонів під інші гази і не за призначенням, а також наповнювати киснем балони з під інших газів;
 • направляти для наповнення киснем балони, укомплектовані вентилями, не дозволеними до застосування (дозволені ВК-86 і ВК-74);
 • отримувати і наповнювати балони без помітного спеціального блакитного забарвлення і напису чорною фарбою «КИСЕНЬ» або «КИСЕНЬ МЕДИЧНИЙ», а також експлуатувати трубопроводи кисню без блакитного забарвлення по всій його довжині;
 • визначати місця витоків за допомогою вогню або тліючих предметів;
 • наповнювати киснем балони із залишковим тиском нижче 0,05 мП (0,5 кгс/см2);
 • проводити будь-які роботи в приміщенні при перевищенні в повітрі складової частки кисню понад 23%.

Прочитано 164 раз Последнее изменение Середа, 23 Грудень 2020 06:54
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация