UkraineNOW

 

 

Искать


 

Четвер, 17 Грудень 2020 12:14

Фахівцями Головного управління Держпраці продовжується здійснення превентивних заходів щодо попередження нещасних випадків під час експлуатації кисневого обладнання у закладах охорони здоров’я

Оцените материал
(0 голосов)

    Фахівцями Головного управління Держпраці у Луганській області сумісно з фахівцем інженерно-технічного відділу КНП Луганської обласної ради «Обласний центр громадського здоров’я» здійснюються превентивні заходи щодо попередження нещасних випадків під час експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем у закладах охорони здоров’я області.

    Фахівці Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки відвідали Комунальне некомерційне підприємство «Лисичанська обласна дитяча клінічна лікарня», де під час зустрічі з відповідальними особами наголосили на основних вимогах безпеки під час експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем.

    Заклад охорони здоров’я, що експлуатує, зберігає, транспортує кисневі балони (блоки балонів) чи кисневі трубопроводи, повинен розробити відповідні інструкції з охорони праці з урахуванням конкретних умов безпеки їх експлуатації, що діють у межах підприємства.

    Кисневі балони необхідно експлуатувати і утримувати у справному стані з додержанням вимог нормативно-правових актів з охорони праці, експлуатаційно-технічної документації заводів виробників та актів підприємства з охорони праці.

    Основними нормативними актами, які регламентують цю діяльність є Вимоги безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 28.12.2017 № 2072, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23.01.2018 за № 97/31549 та Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 05.03.2018 № 333, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.04.2018 за № 433/31885.

    Перевезення кисневих балонів здійснюється відповідно до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04.08.2018 № 656, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.09.2018 за № 1041/32493.

    Керівник підприємства наказом призначає відповідальних працівників:

  • за справний стан і безпечну експлуатацію кисневих трубопроводів, посудин, що працюють під тиском та балонів;
  • за транспортування, здачу під наповнення і отримання наповнених кисневих балонів.

    До обслуговування кисневих балонів допускаються працівники не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд, інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, про що мають відповідне посвідчення.

    Навчання, інструктажі та перевірка знань з питань охорони праці персоналу проводиться у відповідності до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за № 231/1051 1.

    Періодична перевірка теоретичних знань і практичних навичок обслуговуючого персоналу повинна проводитися не рідше одного разу на 12 місяців. Працівники, які не пройшли перевірку знань з охорони праці та не мають посвідчення, не можуть бути допущені до самостійної роботи та експлуатації обладнання.

    Небезпеки, які виникають при роботі з киснем:

  • спалах устаткування, одягу і волосся обслуговуючого персоналу що задіяні в роботі з киснем або повітрям з підвищеним вмістом кисню;
  • вибух вуглеводнів і інших вибухонебезпечних домішок у разі перевищенні їх вмісту в рідкому кисні;
  • вибух у разі просякнення рідким киснем пористих органічних матеріалів (асфальт, пінопласт, дерево тощо);
  • конструкційні і ущільнюючі неметалеві матеріали (фібра, капрон, полікарбонат, гума на основі натуральних каучуків тощо) можуть легко запалати в кисні високого тиску у разі виникненні джерела запалення;
  • появи слідів масла в радіусі 25 метрів від кисневих балонів чи кисневої установки (у випадку появ маслянистих плям необхідно негайно їх засипати піском).

    Відповідно до затвердженого графіку фахівцями Головного управління Держпраці у Луганській області зазначені превентивні заходи будуть проведені в усіх лікувальних закладах Луганської області.

Прочитано 150 раз Последнее изменение Четвер, 17 Грудень 2020 12:16
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация