UkraineNOW

 

 

Искать


 

П'ятница, 30 Жовтень 2020 07:11

Фахівець Головного управління Держпраці взяла участь у відеоконференції з питань дотримання вимог законодавства про працю

Оцените материал
(1 Голосовать)

    26 жовтня 2020 року відбулася відеоконференція на платформі ZOOM у Сєвєродонецькому міському центрі зайнятості за участю посадової особи відділу державного нагляду в сфері трудових відносин управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області.

    Під час заходу обговорювалися питання щодо дотримання вимог законодавства про працю, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення, важливості легалізації трудових відносин, розміру та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. В ході відеоконференції керівники та бухгалтера автотранспортної сфери ознайомились з порядком укладання трудового договору.

    Статтею 24 КЗпП України передбачено, що трудовий договір укладається в письмовій формі. Трудовий договір оформляється наказом чи розпорядженням роботодавця, складеним, як правило, на підставі поданого працівником заяви.

    При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, і трудову книжку. Якщо для цієї роботи (посади) законодавчо встановлена ​​вимога щодо освіти, кваліфікації, стану здоров'я, необхідно також надання документів, що підтверджують відповідність цим вимогам. Трудовий договір не може бути укладений з громадянином, який має медичний висновок про протипоказання запропонованої роботи за станом здоров'я.

    На підставі вимог статті 29 КЗпП України до початку виконання працівником трудових обов'язків роботодавець повинен:

  • визначити робоче місце і забезпечити працівника всіма необхідними для роботи засобами;
  • ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку і з положеннями колективного договору;
  • проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони;
  • роз'яснити працівникові його права, обов'язки, пільги, компенсації і проінформувати під розписку про умови праці.

    Відповідно статті 22 КЗпП України не допускається необгрунтована відмова в прийомі на роботу або будь-яке пряме або непряме встановлення переваг залежно від походження, соціально-майнового стану, расово-національної приналежності, статі, мови, політично-релігійних переконань, місця проживання.

    Статтею 26 КЗпП України визначено, що при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

    Окрему увагу звернено на відповідальності за не оформлені трудові відносини з працівниками, підміну фактичних трудових договорів цивільно-правовими, господарськими договорами про надання послуг для приховування найманої праці.

Прочитано 206 раз Последнее изменение П'ятница, 30 Жовтень 2020 07:17
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация